fbpx
Plastikakirurgia

Plastilise kirurgia maailm on pidevas muutumises, kus uued trendid ja tehnikad muudavad pidevalt seda, mida kliendid soovivad ja kuidas inimesed oma välimust parandada tahaksid. 2023. aasta on olnud eriti põnev aasta, kus on näha mitmeid uusi suundumusi. Vaatame, mis on hetkel populaarne!

 

Faceliftid 40ndates

Faceliftid on muutumas populaarsemaks juba 40ndates eluaastates, kuid need ei ole enam traditsioonilised “näo pinguldused”. Tänapäeva faceliftid on loomulikumad ja neid vaadatakse pigem kui pikaajalist hooldusplaani ja püsivat tulemust ühekordse investeeringuga. Üha rohkem inimesi otsustab facelifte teha nooremas eas, et vähendada tulevikus vajalikke protseduure ja kulusid.

 

Silmalaugude korrigeerimine ja kulmude tõstmine

Inimesed, kes on harjunud oma nägu botuliintoksiini või täiteainetega kohendama, otsivad üha enam püsivamaid või esteetiliselt erinevaid tulemusi. Blepharoplasty (silmalaugude korrigeerimine) ja kulmude tõstmine on kaks protseduuri, mis aitavad luua loomulikku näo noorendamist. Need protseduurid on eriti populaarsed patsientide seas, kes soovivad midagi püsivamat või esteetiliselt erinevat kui süstid.

 

Rindade suurendamine implantaatidega ja lipofill

Rindade suurendamine implantaadi või oma rasvaga (lipofill) on jätkuvalt populaarsed protseduurid, eriti ka majanduslikult keerulistel aegadel. Need protseduurid on suhteliselt püsiva toimega (implantaadid kestavad tavaliselt vähemalt 10 aastat, samas kui lipofill kontuurimine on tavaliselt püsiv) ja neid peetakse sageli “väravaprotseduurideks” plastilise kirurgia maailmas.

 

Innovatsioonid rasva süstimisel

Rasva süstimise evolutsioon on aidanud muuta faceliftid loomulikumaks. Tänapäeval on võimalik süstida rasva põskedesse, et tasakaalustada näo tõstmist ja vältida liiga pinguldatud välimust. See on plastilise kirurgia maailmas suur asi, kuna see muudab protseduuri palju kolmemõõtmelisemaks. Tänu uutele tehnikatele on facelift vähem hirmutav ja julgemini valitav operatsioon.

Minimaalselt invasiivsed protseduurid

See aasta on ka minimaalselt invasiivsete protseduuride aasta, kus eelistatakse loomulikumat esteetikat. Liposuktsioon e rasvaimu erinevatest piirkondadest kehe kontuurimiseks on väga populaarne. Samuti on suur huvi jätkuvalt lipofilli vastu, kus näiteks rindade suurendamiseks kasutatakse patsiendi enda rasva. Lisaks on igapäevane mittekirurgiline näo noorendamine erinevate süstide abil. Siin võib mõju olla majandusel ja sellel, et ilukirurgia maailmas on näha üha nooremaid patsiente, kellele näiteks facelift veel näidustatud ei olegi.

 

Kokkuvõtteks võib öelda, et plastilise kirurgia trendid on pidevas muutumises, kuid see aasta on toonud kaasa mitmeid põnevaid arenguid. On selge, et plastiline kirurgia jätkab innovatsiooni ja patsientide soovide rahuldamist. Kuid oluline on meeles pidada, et ükskõik millise protseduuri valite, on oluline leida kvalifitseeritud ja usaldusväärne kirurg ja kliinik, kes mõistavad teie vajadusi ja soove ning saavad teile pakkuda turvalist ning meeldivat kogemust.

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE