fbpx

Ninaoperatsioon võib pakkuda mitmeid positiivseid mõjusid. Soovitud välimuse saavutamine parandab enesehinnangut ja see on rõõm, mis muudab väljavaadet igas eluvaldkonnas.

Esteetilisem välimus pole sageli aga ainuke eesmärk – rinoplastikaga on võimalik korrigeerida kaasasündinud defekte ja elu jooksul tekkinud puuduseid, mis rängalt elukvaliteedile mõjuda võivad.

 

Nina roll välimuses

Rahulolematus ninaga pole miski, mis tekib üleöö. Mõnikord pärineb see emotsioon lapsepõlvest, sest siis võivad eakaaslased olla üsna õelad. Kuid kiusajate pärast ninaoperatsiooni ette võtta ei tasu – operatsioonilauale jõutakse enamjaolt sooviga leida tõeline „mina”, mis kujuneb paljustki rohkemast kui mõnest õelast sõnast.

Nägu on meie isiksuste keskmeks ja nina välimus määrab muljet suurel määral. Seepärast ebakõlad nina struktuuris sageli meelehärmi valmistavadki, sest see on miski, mida märgatakse otsekohe. Sellest võib tekkida omakorda probleem enesehinnanguga, millel on üsna sügav psühholoogiline mõju igaühe elus.

Ninaoperatsioon on üks võimalustest, kui tunned, et nina välimus pole see, mis ta olla võiks. Õigusega enda välimusega rahul olla käib kaasas ka õigus enda välimust soovi korral muuta. Professionaalse käe all läbitud muutus on paljudele inimestele tähendanud ka enesehinnangu probleemi kadumist.

 

Ninaoperatsioon on abiks ka defektide puhul

Levinud probleem, millele saab ka esteetilise eesmärgiga operatsiooni puhul tähelepanu pöörata, on kitsastest nina vaheseintest tingitud hingamisraskused. Ninaoperatsiooni käigus on võimalik lisaks välimusele korrigeerida ka nina sisemust, mille tulemusel on elukvaliteedi paranemine lausa mitmekülgne.

Kaasasündinud defektid ja deformatsioonid, mis peale ebaloomuliku kuju võivad ka tõsiseid hingamisprobleeme tekitada, on rinoplastika üks näidustusi. Elu jooksul võib tekkida ka vigastusi või terviseprobleeme, mis nina kuju soovimatult mõjutada võivad. Kuigi esteetilisem välimus on väärt eesmärk, on see vaid üks põhjus mitmest, mis inimesi kannustab ninaoperatsiooni valima.

 

Räägi meile oma ninast

Kui arvad, et ninaoperatsioon on miski, mis võib sinu elu paremuse poole muuta, siis enne operatsiooniplaani käikuminekut on oluline eraldi kirurgiga konsulteerida. Eelnev konsultatsioon hõlmab mitmeid teemasid, nagu näiteks:

  • sinu ootused ninaoperatsiooni suhtes;
  • eelnevad hingamisprobleemid;
  • deformatsioonid, mis on tekkinud traumast või on kaasa sündinud;
  • ninaoperatsiooni võimalik tulemus.

Need on olulised teemad, mille abil valida sobiv operatsioonimeetod. Selle käigus saad ka mõista, kas sinu ootused on realistlikud ja et kas ninaoperatsioon ongi see, mis võib sinu elu positiivselt mõjutada.