fbpx
Увеличение груди

Rinnasuurendusoperatsioon on üks populaarsemaid, kui mitte kõige populaarsem ilulõikus maailmas, kuid milleks naised selle ette võtavad? Kas nad on noored ja ebakindlad? Pealiskaudsed? Meeleheitel?

Vastused võivad üllatada.

Kõige suurem vanuserühm, kes läbib rinnasuurendusoperatsiooni on naised vanusevahemikus 30 kuni 39 eluaastat. Mitte koolilõpetajad, mitte pornostaarid ega pimesi rikka mehe jahil noorikud.

 

Kuid mis võiks olla nende peamiseks motivatsiooniks?

Enamik 30 kuni 39 aastaseid naisi on keset kuldset lastesaamise iga. Paljudel minetavad rinnad peale rasedust ning imetamist oma kuju ja täidluse. Siinkohal on oluline meeles pidada, et rinnad ei allu ei dieedile ega treeningule, neid lihtsalt ei saa ihaldatud vormi ilma kirurgilise sekkumiseta. Mujal maailmas on aina enam ja enam populaarsust kogumas protseduur, mille hüüdnimi on “mommy makeover”, ehk siis Eesti keeli, parema termini puudumisel “emmeremont”. See on protseduuride kogum, mille hulka kuuluvad rinnasuurendusoperatsioon, rasvaimu ning kõhu trimmimine. Eesmärgiks, nagu juba aimata võite, on viia keha emaduse eelse väljanägemise juurde tagasi.

 

Kuid kuidas on lood noorte naistega, kes võtavad ette “ebavajaliku” rinnasuurendusoperatsiooni?

On lihtne hoomata ühiskondlikku halvakspanu sellele, et mõned noored neiud saavad endale uued tissid keskkooli lõpukingiks, kuid siinkohal on tähtis ära märkida, et enamik litsenseeritud ilukirurge ei soostu paigaldama alla 22 aastastele naistele implantaate, sest selles vanuses ei ole naise rinnad veel täielikult välja arenenud (kuigi rinnad võivad muutuda ja muutuvad oma suuruses ning kujus läbi elu – peale emadust ning menopausi).

Siinkohal on kindlasti tarvis ära märkida ka erandjuhtumeid – kui on vaja korrigeerida tõsist rindade asümmeetriat, geneetilisi rinnadeformatsioone või tõsist rindade alaarengut.

Verinoored inimesed, kes otsustavad ilukirurgia kasuks teevad seda siiski pigem korrigeerimise kui enese kosmeetilise parendamise eesmärgil.

 

Miks naised ihaldavad suuremaid rindasid?

Mis on “ekstreemne” ja mis on “normaalne” ? Naiste kehad erinevad nii kujus kui suuruses äärmiselt palju ja lisaks sellele muudavad aja jooksul rinnad oma vormi. Pesutööstus teab hästi, et naiste rinnad ja kehad on harva täiuslikult proportsionaalsed. Mõned pisemat kasvu naised “pärivad” omale suured rinnad, mis torkavad tänu nende petiitsele ehitusele palju rohkem silma. Tuleb välja, et just sügavama, kuid väiksema mõõduga korviga rinnahoidjate vastu kasvab nõudlus kõige kiiremini.

Rinnaimplantaate ei mõõdeta korvisuuruse järgi, vaid kuupsentimeetrites. Ilukirurgid teavad, et 300 kuupsentimeetrine implantaat mõjub ühe naise kehas hoopis teisiti, kui mõne teise naise, kelle keha on kas pikem või laiem. Internet pakub selles vallas palju võimalusi põhjaliku kodutöö tegemiseks, minnes näiteks veebilehele www.realself.com on võimalik veenduda selles, et paljud naised, kes on otsustanud B korvilt minna C või isegi D korvini, näivad peale operatsiooni vägagi loomulikud ning kaunid välja, niiet enamik juhtudest me ekstreemsustest rääkida ei saa. otseloomulikult on erandjuhtumeid, kuid üldiselt seab juba keha omad piirangud – sõltuvalt kehast on piiratud ka ruum kuhu implantaati panna.

 

Kas see pole mitte eeskätt viis pälvida meeste tähelepanu ning heakskiitu?

Enamik uurimustöid, mis on keskendunud meeste rinnaeelistuste väljaselgitamisele kipuvad teineteisele vastu rääkima. Seda eeskätt seetõttu, et eelistusi tundub mõjutama ka selline pisiasi, kas vastajarollis mees on just söönud või on tal kõht tühi. Ilmneb, et tühja kõhuga mehed eelistavad suuremaid rindasid. Mehed, kes on majanduslikult kindlustatud, kelle kõht on täis ning kes soovivad isadust pigem tulevikku lükata, eelistavad väiksemaid rindasid, mehed, kes on valmis isaks saama eelistavad aga suurema büstiga naisi.
Siinjuures peab mainima, et suur hulk suuremate rindadega naisi ei ole just ülemäära vaimustuses soovimatust tähelepanust, mida meessugu neile tänu täidlasele büstile osutab. Kokkuvõttes on ainult üks tõsiasi, milles on kõik seni tehtud uurimustööd ühel nõul – meestele lihtsalt väga meeldivad naiste rinnad.

 

Kas naised ei peaks mitte aksepteerima oma rindasid sellistena nagu nad loomulikul kujul on?

Raske on öelda miks rinnasuurendusoperatsioon alati suuremat kõlapinda pakub kui näiteks nina, silmaümbruste või kõhu kohendamise operatsioon, kuid üks on kindel – naised, kes on otsustanud rinnasuurendusoperatsiooni kasuks tunnevad peale operatsiooni tajutavalt kõrgemat enesehinnangut ja enesekindlust.

Samuti tasub arvesse võtta ka teaduse võidukäiku. Me elame ajastul, mil meil on võimalik kujundada oma keha täpselt oma soovidele vastavalt ning teha seda ka ohutult. Pigem on küsimus, miks mitte kasutada neid võimalusi. Tänapäeva rinnaimplantaadid on võrreldamatud nendega, mida kasutati 50 aastat tagasi. Erilist äramärkimist väärib viimane uuendus selles valdkonnas – B-Lite rinnaimplantaadid, mis lisaks muudele tehnilistele uuendustele on traditsioonilistest implantaatidest kuni 30% kergemad. Seni on suurema rinnapartiiga naiste põhimure olnud just büsti kaalust tulenevad seljavalud, seega on ligi kolmandiku võrra väiksem kaal äärmiselt märkimisväärne lisandväärtus. Kuna tegu on aga küllaltki värske innovatsiooniga selles valdkonnas, tasub kirurgi konsultatsioonile minnes nimelt küsida B-Lite implantaatide kohta.

Me elame ajastul, kus aina enam ja enam rõhutatakse, et inimese keha on ilus igas suuruses, igal kujul ning sõltumatu mingist pealesunnitud abstraktsest iluideaalist. See on iseenesest äärmiselt terve mõtlemine, kuid selle sama mentaliteedi teine külg on see, et igati aksepteeritav on käituda oma kehaga täpselt nii nagu inimene seda ise soovib ning kujundada seda selleks nagu ta ihaldab. Tõsiasi on, et mitte kõik kehaosad ei allu dieedile ega treeningule ning rindasid voolida just selliseks nagu sa ise soovid, on võimalik üksnes ilukirurgiaga.