fbpx
ninaoperatsioon

Arstidena mõistame, et keha on inimese kalleim väärtus. Et nii ka tunda ja sellest aru saada, võib vaja minna vastavaid tegevusi, elustiilimuutusi ja protseduure. Iluoperatsioon  on võimalus oma välimust täiustada, aga seda võimalust tasub kasutada teadlikult. Nina opereerimisel on teadlikkus hädavajalik, sest nägu on kõige olulisem isiksuse väljund ja üldise mulje kujundaja.

Järgnevad viis asja, mida meeles pidada, enne kui seda võimalust kasutada:

  • Ninaoperatsiooni kasuks tuleb otsustada meelekindluse ja realistlike ootustega
  • Tuleb vaadata ennast ja endasse, et mis täpselt teid teie nina juures häirib
  • “Täiuslikke” ninasid imiteerida on võimatu
  • Ilmneda võib ootamatusi, mis üldjuhul on korrigeeritavad
  • Lõplik tulemus ilmneb aasta jooksul

 

Kindla meelega ei kahetse

Ninaoperatsioon nõuab kaalutletud otsust. Enne kui broneerite konsultatsiooni, tasub mõelda, kas olete selleks valmis. Tutvuge protseduuri olemusega, näiteks saab paluda eelnevat nõu ja lisainformatsiooni arstilt. Samas ei tasu peljata, sest rahulolematus oma ninaga on põhjendatud probleem, mille tõttu võib teie elukvaliteet kannatada.

Kui juba jõuate konsultatsioonile, tutvub arst teie vajaduste ja soovidega ning aitab teil jõuda oma otsuses selgusele. Mõelge välja, miks teie nina vajab muutust ja millist, arst saab seejärel vaadata kas ja kuidas nõutud tulemuseni jõuda. Kujutluste nina ei pruugi alati ka sobida reaalse näoga. Oleme eelnevalt kirjeldanud, mis on kõiges selles selguseni jõudmise eelduseks.

 

Aga kui ikkagi kahetsen?

Selle ennetamiseks tulebki olla täielikult teadlik kõikidest eesootavatest muutustest. Arst teeb samuti omalt poolt kõik, et seda ei juhtuks. Ninaoperatsiooni näol on ka tegemist ühe komplikatsioonidest vabama protseduuriga, millest suurt enamust saab vajadusel ravida või parandada.

Nagu oleme kirjeldanud, võib suureks ehmatuseks olla operatsioonijärgsed haavandid ja turse, aga need on ajutised. Operatsioonist täielik taastumine on aga pikk protsess ja kõige lõplikum tulemus on näha aasta pärast. Uue välimusega harjumine võtab samuti aega, aga üldiselt on prognoosiks siiski enesehinnangu suur tõus.

 

Kui jõuate otsuseni…

… võtke meiega ühendust. Koos saab veel mõelda ja planeerida. Ninaoperatsioon on valik, mida ei pea tegema üksi ja teadmatuses. Ja kui ideaale võtta kaine pilguga, võib neile üsna lähedale jõuda.