fbpx
rasva siirdamine

Rindade suurendamine on vaieldamatult populaarseim kosmeetiline operatsioon maailmas. Tegemist on ka ühe emotsioone enim üles keerutava teemaga, sest oma büst on iga naisterahva jaoks äärmiselt oluline kehapiirkond. Kogemus näitab, et pigem kardetakse implantaatide paigaldamist, sest tegemist on võõrkehaga, kuid ettevaatlik ollakse ka rasva siirdamise ehk lipofillinguga. Rasva siirdamine rindade suurendamiseks kogub samal ajal üha rohkem populaarsust.

Viimastel aastatel on rindade suurendamisel üha enam levinud bioloogilise proteesi ehk kehaomase rasva kasutamine, mis valitud patsientidel annab väga hea ja loomuliku tulemuse.

Protseduuriliselt on lipofillingu puhul esmane samm rasva imemine strateegilisest piirkonnast (näiteks kõht, reied, puusad, istmik vms), seejärel rasva siirdamine soovitud piirkonda.  

Kuid, iga uue meetodi juurutamise loomulik osa on ka erisuguste müütide kujunemine. Vaatame mõndasid neist ka lähemalt.

 

Müüt: Süstitud rasv kaob mõne aja möödudes jäljetult.

Tegelikkus: Ei, kindlasti ei kao. Süstitud rasv võib küll aja möödudes väheneda, kuid esialgne tulemus ei kao täielikult. Üldreegli kohaselt rasv, mis kuu-paar peale protseduuri n-ö püsima jääb, ka kestab. Selgituseks, et isegi mitte kõige elujõulisemaid rasvarakke ei toida peale operatsiooni alati piisav verevarustus, mistõttu need surevad. Verevarustus ongi siin oluliseks märksõnaks, sest sellest sõltub suuresti operatsiooni tulemus. Ka see, kui Sinu kehakaal peale protseduuri kõvasti kõikuma hakkab, võib mõjutada rindade suurust.

Dr. Martin Adamsoni hinnangul osa siirdatud rasvast küll kaob ja individuaalne varieeruvus rasva säilimisel on suur, kuid sageli jääb alles ca 80 protsenti siirdatud rasvast. “Peamine põhjus miks rinna suurus operatsiooni järgselt taandub, on esialgne turse. Uuringute kohaselt võtab see protsess tavaliselt aega umbes kolm nädalat. Alates neljandast nädalast süstitud rasva hulk enam ei vähene,” kinnitab Adamson ning lisab, et edasine kadu on võimalik üksnes ekstreemse kaalukaotuse korral.

 

Müüt: Valida saab ükskõik, millise suuruse seast.

Tegelikkus: Tõsi on, et implantaate on erinevas suuruses, kuid rasva siirdamise abil oma büsti suurust kardinaalselt muuta ei ole võimalik. Antud protseduuri märksõnaks on loomulikkus ning rindade suurust saab muuta 0,5-1 korvisuuruse võrra. Rasva siirdamine rindade suurendamiseks on parim valik Sulle siis, kui Sa ei aja taga maksimaalset muutust.

“Rasva siirdamise eeliseks on esiteks see, et antud protseduuri saab teha korduvalt ja teiseks annab nõnda muudelt keha probleemsetest piirkondadest üleliigset rasva imeda,” selgitab Adamson ning lisab, et rasva siirdamine rindadesse on ohutu ja tõhus meetod, mis annab loomuliku ja püsiva tulemuse.

 

Müüt: Ohtlik ja keeruline protseduur.

Tegelikkus: Ei, tegemist on lihtsa ja üldjuhul ka ohutu operatsiooniga. Oluline on enne arstiga konsulteerida ja olla oma tervisliku seisukorra kohta üdini aus. Keha ei lükka siirdatud rasva ka tagasi, kuna tegemist on Sinu enda rasvaga.

Arvestada tuleb sellega, et suure tõenäosusega on operatsioonile järgnevad 2-4 nädalat ebamugavad, esineda võib nii paistetust kui sinikaid.

 

Müüt: Rasva siirdamine sobib kõigile.

Tegelikkus: Jah, selles mõttes vastab see väide tõele, et seda saab kindlasti kõikidele soovijatele teha, kuid antud fakt ei tähenda, et kõik soovijad oleksid ideaalsed kandidaadid.

Esiteks peab Sul olema piisavalt rasva, mida kasutada saab. Teiseks on vajalik süstitava piirkonna sobilik anatoomia, et saavutada ilus tulemus. Kui Sa oled liiga kõhna, ei ole protseduuri kerge sooritada.

NB! Nagu iga operatsiooniga, siis kaasnevad ka rasva siirdamisega mõned riskid. Tea, et reeglipäraselt on tegemist väga kergeloomulise ja ohutu protseduuriga, kuid teoreetiliselt on riskid sellegipoolest alati olemas. Paneme kõigile huvilistele südamele kindlasti enne otsustamist kirurgiga konsulteerida ning olla 100 protsendiliselt aus kõige suhtes, mida arst Sinult küsib.

Ära häbene tuua välja asjaolusid, mis esialgu ehk ei tundugi protseduuriga seotud olevat. Alati on parem rohkem, kui vähem informatsiooni.

 

Loe lisaks, kuidas istmikust võetud rasv Sinu büsti vormikamaks muudab. Viska pilk peale ka sellele, kuidas rindade suurendamine Sinu elu kvaliteetset osa pikendab.

Kui Sul on soovi rasva siirdamise abil oma rindu suurendada, siis võta meiega ühendust!