fbpx
rasvaimun riskit

Rasvaimu ehk liposuktsioon on tõhus abivahend erinevate kehapiirkondade kaunimaks muutmiseks. Rasvaimuga saab korrigeerida kõhtu, puusasid, tagumikku, reisi, õlavarsi ja muid piirkondasid. Operatsiooni käigus eemaldame osa rasvarakkudest jäädavalt, mistõttu on tulemus kiirem ja tõhusam kui dieedi pidamine või trenni tegemine. Samas tuleb arvestada, et iga operatsiooniga kaasnevad riskid ning hoolimata kirurgi kompetentsist ja hoolikusest võivad tekkida protseduuri ajal või pärast seda komplikatsioonid.

 

Millised on peamised rasvaimu riskid?

Operatsiooni ajal võivad tekkida verejooksud, mille saame tavaliselt koheselt sulgeda. Harvadel juhtudel võib olla vajalik vere või vereasenduspreparaadi ülekanne. Samuti võivad protseduuri käigus tekkida närvide ja pehmete kudede muljumiskahjustused, kuid need esinevad harva ja taanduvad enamasti mõne nädala jooksul.

Pärast operatsiooni võib esineda turseid, verevalumeid, järelveritsusi, vereringete häireid ja muid komplikatsioone. Kuigi enamikel juhtudel võtab taastumine aega mõnest päevast mõne kuuni, võivad harva olla vajalikud korrigeerivad lõikused või ravi haiglas.

Loe rasvaimu riskide kohta lähemalt rasvaimu infolehelt  „Kas tuleb arvestada komplikatsioonidega ” alapealkirja alt.

 

Kuidas rasvaimu riskid minimeerida?

Informeeri arsti tarvitatavatest ravimitest

Vere hüübimist takistavad ravimid võivad põhjustada verejooksu, mistõttu pole neid soovitav enne operatsiooni tarvitada. Näiteks on verd vedeldava toimega ibuprofeeni ja aspiriini sisaldavad medikamendid. Kindlasti teavita oma arsti kõigist ravimitest, mida tarvitad, et ta saaks sulle öelda, mis on enne operatsiooni lubatud ja mis mitte.

 

Loobu ajutiselt või püsivalt suitsetamisest ja nikotiini tarbimisest

Nikotiin põhjustab vereringe aeglustumist ja võib tekitada operatsiooni piirkonnas vereringehäireid. Rasvaimu riskid on madalamad, kui loobud vähemalt 2 nädalat enne operatsiooni ja haava paranemise perioodiks igapäevasest suitsetamisest. Samuti ära tarvita nikotiininätsusid ja muid nikotiini sisaldavaid tooteid.

 

Lase rasvaimu teostada usaldusväärsel ja kogenud spetsialistil

Mida kvaliteetsem teenus, seda parem tulemus – nii nagu teistes eluvaldkondades, peab see üldjuhul paika ka kirurgias. Selleks, et rasvaimu riskid oleksid võimalikult madalad, teosta protseduur spetsialisti juures, kel on valdkonnas mitu aastat kogemusi ja kelle tausta saad kontrollida.

Loe rasvaimu kohta lähemalt: kirjeldus ja hinnad.