fbpx
Rintojen pienennnys

Keegi meist ei kontrolli, millises kehas ja millise geneetilise komplektiga me sünnime. Kes soovib suuremaid, kes väiksemaid rindasid, kes tahaks siniste silmade asemel rohelisi, ning kes eelistaks hoopis sugu vahetada. Meditsiin on viimaste aastakümnete jooksul tohutult arenenud. Õnneks saame me väga paljut oma füüsilisest välimusest muuta ning võimatuna ei tundu enam ka aeg, mil saame oma sündimata lapse välimust ja võimeid vastavalt soovile reguleerida. Seekordseks blogiteemaks on rindade vähendamine ja kõik need huvitavad uksed, mida see protseduur paljude naiste jaoks avab.

Mitte keegi meist ei peaks kannatama geeniloterii poolt loodud kehas. Armasta end. Võta end kui lõuendit. Las kogenud kirurg loob Sinu välimuse just selliselt nagu Sina seda soovid. Keegi nutikas inimene on kunagi öelnud, et elu on nautimiseks. Naudime siis.

 

Rindade vähendamine: mis on teisel pool ust?

  • Uus ja põnev karjäär. Julgeme väita, et rindade vähendamine avab Sulle palju uusi ja põnevaid uksi. Olgu selleks siis sportlase karjäär, kuna liiga suur büst takistab spordi tegemist, või seisab see ees lapsepõlveunistuse ‒ tantsija ameti ‒ täitumisel. Tõsi, professionaalseks olümpiasportlaseks või elukutseliseks tantsijaks täiskasvanuna enam pigem saada ei ole võimalik, kuid hingele on ammuigatsetud unistuse täitumine (soovitud tegevusega tegelemine) ainult hea. Ja rahul hing sillutab teed ka üldise rahulolu suurenemisele.
  • Kaovad soovimatud pilgud. Väiksemad rinnad võimaldab suuremat anonüümsust avalikus ruumis liikumisel. Suured rinnad, tahes tahtmata, tõmbavad soovimatut tähelepanu. Ja seda nii meeste kui naiste seas.
  • Parem tervis. Liiga suured rinnad tekitavad naistele ka füüsilisi vaevuseid. Tavapärased on kroonilised selja-, kaela- ja õlavöötme valud. Pidevast hõõrumisest võib rindade alla tekkida lööve ja põletik ning selgroog võib kahjustuda. Loe täpsemalt meie varasemast blogist.

 

The Health Clinicu kirurg dr. Siim Simmo räägib, et eeskätt soovivad rindade vähendamise protseduuri naised, kelle igapäeva elu on nende rindade suurus hakanud segama. “Aktiivset elu elavad noored naised ei saa suurte rindade tõttu joosta ega sportida, kuna need viivad keha tasakaalust välja. Isegi kolmekordsed spordirinnahoidjad ei aita tihti.”Dr. Simmo sõnul tekitavad alla vajunud rinnad eakamatele naisterahvastele palju ebamugavust. Sageli tekivad neil seetõttu ka selja, kaela ja õlapiirkonna valud. “Kui Sa oled noor ja Sinu luustik on tugev, ei anna täidlane büst endast alati tunda. Kuid vanuse kasvades annavad ka luud järele ning seljavalud muutuvad üha sagedasemaks”.

“Suured rinnad vajuvad tavaliselt alla, mis segab naisi veelgi enam. Rinnavähendusoperatsiooni käigus me alati ka tõstame rinda. Seega lööme kaks kärbest ühe hoobiga: protseduur fikseerib rinnad tagasi rindkere külge ja keha tasakaal muutub taas korrektseks. Enne operatsiooni on alati võimalik läbi arutada, kui palju rinnakudet me eemaldame ja millist tehnikat kasutame,” räägib Simmo ning lisab, et nooremad naised peavad arvestama, et peale operatsiooni ei pruugi lapse imetamine õnnestuda. Seda hoolimata sellest, et kliinik kasutab nooremate inimeste puhul veidi erinevaid tehnikaid, mis säilitavad ca 50 protsendi ulatuses imetamise võime.

Dr. Simmo paneb veel südamele ka seda, et operatsioonidega kaasnevad armid. “Reeglina armid naisi ei sega. Pigem on kahetsetud, et pole varem julgetud lõikusele tulla”.

 

 

Tekkis huvi rindade vähendamise vastu? Võta meiega ühendust ja tule konsultatsioonile.