fbpx

Vastavalt üldlevinud iluideaalidele on hinnas pigem täidlasem büst. Naised suurendavad, mitte ei vähenda oma rindu, sest ihaldatakse ikka volüümikat ja pringimat rinnakuju. Kuid eks erand kinnitab reeglit ning leidub ka naisterahvaid, kes kannatavad liiga suurte või tema kehakujuga mitte proportsioonis olevat rindade pärast, sest need segavad argiste toimetuste tegemist ja tekitavad kahju ka tervisele. Räägimegi viimasest teemast oma seekordses blogis.

Rindade vähendamine on protseduur, mis lisaks esteetilisele väärtusele on ka üks väheseid kosmeetilisi protseduure, mis võib kohati olla meditsiiniliselt lausa vajalik. Näiteks on osadele naistele looduse poolt niivõrd suured rinnad antud, et see takistab neid igapäevaseid asjatoimetusi tegemast.

 

Liiga suurtest rindadest põhjustatud sümptomid:

  • Kroonilised selja, kaela ja õlavöötme valud, mis on põhjustatud rindade massist ja kaalust. Ka rinnahoidjapaelad soonivad sel juhul tugevalt õlgadesse ning tekitavad ebamugavust ja valu. Krooniliseks loetakse üldjuhul valu, mis on kestnud juba vähemalt aasta.
  • Rindade alla tekib lööve, siis ärritus ja sellest omakorda põletik. Tingitud on see pidevast hõõrdumisest, eriti just liiga liiga palavate suveilmadega.
  • Selgroog muutub kõveraks. Liiga suured rinnad sunnivad ajapikku üha rohkem küürakil kõndima, mis painutab selgroogu.
  • Jäsemete paresteesia ehk pakitsustunne, mis on põhjustatud rindade liigsest raskusest.

 

Rindade vähendamise hind  on võrreldes saadava kasuga väike

Kuigi rindade suurendamisest räägitakse tunduvalt rohkem ning rindade vähendamine on pigem selle üleilmselt populaarse protseduuri väikevend, on rindade vähendamine siiski väga tänuväärne lõikus. Rindade vähendamise hind on siinkohal väike tasu maksta, saadav kasu ületab selle summa pika puuga. Ja tulemus on jääv.

 

Kellele võib rindade vähendamine kasulik olla?

  1. Sportlased. Professionaalsete sportlaste ja atleetide edukale karjäärile jääb liiga suur rinnapartii takistuseks. See on ebamugav ning piirab maksimaalsete tulemuste saavutamist.
  2. Liiga suure ja/või ebaproportsionaalse büstiga naised. Lisaks seljavaludele ja rühiprobleemidele põhjustab liigselt suur rinnapartii ka enesehinnanguprobleeme. Keskmisest toekamad rinnad piiravad seda, milliseid rõivaid naised saavad seljas kanda ning tõmbavad tihti soovimatut tähelepanu.

The Health Clinicu kirurgi dr. Siim Simmo hinnangul, kes on aastaid põhjanaabrite juures töötanud ning omab hetkel Eestis suurimat kogemust rinnavähendamise lõikuste läbiviimisel, on tegemist enimnõutud rinnaoperatsiooniga rindade suurenduse järel. “Rinnavähendusprotseduur nõuab kirurgilt väga head ruumilist ehk n-ö 3D tunnetust. Tegemist ei ole pelgalt iluoperatsiooniga, vaid elukvaliteeti parandava lõikusega,” räägib Simmo ning lisab, et suured rinnad ei ole naisele pelgalt rasked kanda, suure büstiga kaasnevad ka kroonilised selja- ja peavalud, mis tulenevad aastate jooksul kogunenud pingetest kaela- ning õlavöötme piirkonnas.

“Inimesed kannatavad seljavaevuste käes enne pikki kurnavaid aastaid, kui operatsioonile tulevad. Sageli juhtub see alles kõrges vanuses, kui valud ja ebamugavustunne on rühile juba sügava jälje jätnud,” räägib Simmo ning paneb kõigile südamele, et arsti konsultatsioonile võiks kaebuste esinemisel tulla kindlasti varem kui hiljem.

 

Tekkis huvi? Võta meiega ühendust!