fbpx
ninaoperatsioon

Rinoplastika ehk ninaoperatsioon on üsna pika ajalooga meditsiiniline protseduur. Nina rekonstrueerimismeetodeid on avastatud tuhandete aastate tagant, aga esteetilistel eesmärkidel on see kasutusse jõudnud võrdlemisi hiljuti. Ometi on tänapäev täiustanud meetodit nii väga, et rahul on nii ilu- kui ka terviseprobleemide tõttu operatsiooni läbijad.

Tegemist on üsna riskivaba protseduuriga. Patsiendid aga hindavad suurimaks riskiks pärastist rahulolematust. Mis võib olla selle põhjuseks?

 

Kas tulemuseks võib olla Michael Jacksoni nina?

Varalahkunud popmuusika kuningat seostatakse sageli rinoplastikaga, mõnes mõttes oli tema puhul tegemist eelmise sajandi kuulsaima ninaga. Tema elu oli aga täis traagikat, mis viis korduvale protseduuri kasutamisele ja tulemus oli selline, nagu see oli. Tegelikkuses ei vii nii kaugele ühe- või isegi kahekordne ninaoperatsioon.

Mida tema näitelt õppida? Ilukirurgia võib täita soovid, liialdamine aga ideaalist veelgi kaugemale viia. Professionaalse kirurgi eesmärk on ka teha nii, et pärast operatsiooni ei vajaks miski enam muutmist.

Meediale meeldib näidata lugusid inimestest, kes ei ole suutnud lõpetada, aga mainib poole sõnaga neid, kes on täiesti rahul pärast iluoperatsiooni. Paljud häbistavad nii esimesi kui viimaseid, teadmata, et selleni on viinud siiras soov enda enesehinnangut tõsta. Plastiline kirurgia aga pole enam ammu häbiasi, negatiivne suhtumine viibki hoopis liialdamiseni.

 

Tulemuseks on pigem kõrgem enesehinnang

Oleme kirjutanud, et ninaoperatsioon on hea võimalus neile, kellel on oma välimuse suhtes realistlikud ootused. Selleni viib põhjalik konsultatsioon kirurgiga, mille käigus saab mõelda, mis täpselt sind sinu nina juures häirib ja mida saab selle parandamiseks teha.

Kui turse väheneb ja paranemisperiood möödub, võib tulla harjumisperiood. Üldjuhul on vähe neid, kes poleks lõpuks tulemusega rahul. Enam ei pea peeglisse vaadates seisma silmitsi puudusega, mis sind elu jooksul häirinud on. Mugavus endaga viib märgatava elukvaliteedi paranemiseni – see on fakt.

 

Ninaoperatsioon – mida meeles pidada?

Negatiivsed näited ükskõik millises valdkonnas paistavad rohkem välja kui positiivsed, olles üsna sageli tegelikult vähemuses, sama on ka rinoplastikaga. Meelde jätta tasub, et:

  • Suurimaks riskiks on liialdamine
  • Arst seisab selle eest hea, et liialdamiseks poleks põhjust
  • Koos arstiga on võimalik leida kõik eeldused rahuloluks

 

Tutvu põhjalikuma rinoplastika meelespeaga siin!