fbpx
rinoplastika

Räägitakse, et eestlastel olla kartulinina. Isegi, kui see on tõsi (mida meie kindlasti ei arva) ja Sa tunned, et Sulle oma nina ikka üldse ei meeldi, saab seda üsna lihtsalt ja kerge vaevaga parandada. Võlusõnaks on siin ninaoperatsioon ehk rinoplastika. Sukeldume nüüd teemasse.

Tegemist on väga tänuväärse kosmeetilise operatsiooniga, misläbi on võimalik kujundada nii oma nina välimust kui parandada probleemset hingamist. Ehk siis saab siinkohal ära märkida protseduuri esteetilise ja praktilise väärtuse.

 

Valida saab suletud ja avatud meetodi vahel

Kui nüüd spetsiifilisemaks minna, siis on Sul oma ninakuju muutmiseks kaks võimalust: suletud ja avatud meetod.

 • Suletud rinoplastika puhul teeb kirurg lõiked nahasiseselt. Lahtiseletatult tähendab protseduur järgmist: nahk ja nahaalune kude esmalt eraldatakse, et modelleerida seejärel luuline ja kõhreline karkass. Operatsiooni tulemusena muudetakse luude asukohta, lisatakse kõhre, eemaldatakse luud jms.
 • Avatud meetodi puhul teeb kirurg lõike kolumelli ehk kahe ninasõõrme vahelisele nahaosale.

Loe ka selle kohta, kuidas ninaoperatsiooni hind kujuneb ja sellest, millele mõelda enne, kui tegudele asud.

 

Mille puhul rinoplastika aitab?

Kui Sa ei ole rahul oma nina suuruse või kujuga, siis saab seda muuta. Miski ei ole igavene, ammugi mitte meie füüsiline välimus. Mitte keegi ei peaks kannatama kehas, mis ei ole tema meele järgi.

 • Muuta saab ka vaid ninaotsa;
 • Võimalik on vähendada ninasõõrmete suurust;
 • Soovi korral saad Sa rekonstrueerida oma nina ja ülahuule vahelist nurka;
 • Vajadusel annab korrigeerida sünnidefekte ja tekkinud vigastusi;
 • Rinoplastika aitab ka neid inimesi, kellel on probleemne hingamine.

Loe ka meie varasemat postitust selle kohta, milliste probleemide korral rinoplastika aitab.

 

Mida Sa peab teadma enne rinoplastika protseduuri?

 1. Tegemist on individuaalse lähenemisega. Olemas ei ole varasemalt valmis treitud ning n-ö kõigile sobivat lähenemist. Igaühega, kes operatsiooniks soovi avaldab ja meie vastuvõtule tuleb, arutatakse just temale sobivad ja vajalikud protseduurilised nüansid alati hoolega läbi.
 1. Kui Sa oled suitsetaja, siis hoidu kindlasti mitu nädalat enne ja pärast operatsiooni suitsetamast. See on väga oluline.
 1. Väldi teatud ravimeid (nt verd vedeldav aspiriin ja põletikuvastased ravimid) vähemalt 10 päeva enne operatsiooni.

 

Mida Sa peaksid operatsioonijärgselt tegema?

 • Väldi kindlasti tegevusi, mis nõuavad jõu rakendamist. Näiteks erinevad treeningud, kuid ka rahulikuma loomuga jooga ning ujumine;
 • Ära nuuska nina! Tupsuta nina vajadusel õrnalt salvrätiga;
 • Väldi tugeva tekstuuriga toite, mida Sa pead korralikult läbi mäluma. Parem on menüüsse kaasata supid, pudrud, jogurtid jms.
 • Püüa operatsioonijärgsel ajal vältida tugevaid emotsioone, millega kaasneb naermine ja nutmine;
 • Pese oma hambaid väga õrnalt, et minimeerida ülahuule liikumist;
 • Kanna riideid, mida ei tule üle pea tõmmata, et vältida mehaanilisi vigastusi.

 

The Health Clinicu ninaoperatsioonidele spetsialiseerunud arsti dr. Aet Saartsi sõnul on rinoplastika puhul kaks väga tugevat kasutegurit: esteetiline ja praktiline külg. “Ebasobiva kuju või suurusega nina korrigeerimine võimaldab patsientidele uue ja parema välimuse, mis tõstab omakorda enesega rahulolu ning seeläbi võimekust ja suutlikkust tööpostil. Lisanduvad ka sotsiaalsed hüved ning lävimine sõprade ja tuttavatega paraneb,” selgitab Saarts ning lisab, et ninaoperatsiooni praktiline külg tähendab seda, et peale ninavaheseina operatsiooni saab patsient enamasti paremini hingata, misläbi paraneb tema elukvaliteet märkimisväärselt.

 

Kui Sul tekkis huvi rinoplastika vastu või sooviksid sa antud teemast rohkem teada, siis võta meiega ühendust!