fbpx

Mehaanoteraapilise seadme arendus II

Mehaanoteraapilise seadme arendus II 1The Health Clinic koostöös Tartu Ülikooliga viib läbi NUTIKA toetusmeetme raames projekti:

Mehhanoteraapiline seade ja meetod genu valgum asendi korrigeerimiseks.

 

 

Projekti lähteülesanne:

  1. Rakendusuuringu teostamiseks vajalike surveanduri taskuga ja elastsete pingutuslintidega spetsiaalsete retuuside valmistamine, millel on pinge seadistamise komponent.
  2. Surveregistraatori väljatöötamine ning valmistamine, kus signaal salvestatakse ning on võimalus selle juhtmevabaks edastuseks arvutiekraanile või mobiilile.
  3. Andmete salvestamiseks ja analüüsiks luuakse vastav seadme ja arvuti/mobiili tarkvara.

Projekti eesmärgiks on mehaanoteraapilise seadme ja selle rakendamise meetodi loomine laste alajäsemete joondumuse kõrvalekalde korrigeerimiseks digijälgimissüsteemiga. Seadme toimimise põhimõte seisneb mehaanotranduktsiooni esilekutsumises soovitud regioonis – näiteks alajäseme põlveliigeses ja selle intensiivsuse jälgimises juhtmevabalt kasutades tänapäeva digitehnoloogiat.

Tööhüpoteesi alusel on võimalik põlveliigesele tekitatud stiimuli intensiivsust jälgida juhtmevabalt kasutades digitehnoloogiat. Mehaanoteraapilise signaali reaalajas edastamine kasutajale ning korrigeerimist juhendavale meedikule võimaldaks optimeerida kogu korrigeerimisprotsessi ja vähendada selleks kuluvat aega.

 

Projekti tulem aitab algklasside lastel esineva x-jalgsuse (genu valgum) korrigeerimist, mille tulemusena hoitakse ära nii hilisemad võimalikud rühivead kui ka vanemates klassides õpilastel psühholoogilise stressi tekkimine seoses erinevusega teistest lastest.

 

The Health Clinic OÜ on saanud projekti elluviimiseks toetust Euroopa Regionaalarengu Fondist summas 73 954,69 eurot.