Ilukirurgia võimaluste kasutamine keha intiimpiirkonnas on saanud trendiks üsna hiljuti. Teema on tõesti intiimne – sageli ei julgeta sellest rääkida ja ei osatagi arvata, et mõne sealse ebamugavuse jaoks on olemas lahendus. Kui aga sellist protseduuri kasutada, mida oodata pärast? Kirjutame sellest kõigest täna lähemalt.
Füüsiline ebamugavus
Iga naise keha on omamoodi välja kujunenud. Mõni täiesti loomulik kehaosa omadus (nii kaasasündinud kui ka näiteks sünnitamisel tekkinud) võib olla reaalse ebamugavuse põhjustajaks. Intiimpiirkonnas võib selliseid probleeme tekkida nii häbememokkade kui ka tupe endaga.
Näiteks liiga suured häbememokad võivad takistada mugavalt sportimist või raskendada seksuaalvahekorda. Sünnitusjärgselt või loomupäraselt liiga avar tupp ja näiteks ka kliitorit ümbritsev üleliigne nahk võivad samuti seksuaalelule negatiivselt mõjuda. Küll aga on neid omadusi võimalik korrigeerida.
Ilukirurgia esteetika pärast
Teine põhjus, miks soovitakse intiimpiirkonda kohendada, on esteetilisus. Sageli käib see põhjus käsikäes ka füüsilise ebamugavusega. Tasub toonitada, et pole olemas ideaalset välimust, küll aga on igaühe vabadus üritada selle lähedale jõuda, ka allpool vööd.
Suguorganite piirkond on sageli paik kehal, mis võib põhjustada enim probleeme enesehinnanguga. Alastiolek ja seksuaalsus nõuavad inimeselt teatavat haavatavust – negatiivsed kogemused ning ebamugavused võivad niimoodi igaüht sügavalt puudutada. Selliste probleemidega on ilukirurgia olnud lahenduseks paljude jaoks.
Milline on protseduurijärgne periood?
Intiimpiirkonna kohendamine võib olla midagi sulle, aga nagu iga kirurgilise protseduuriga, võib tekkida ka küsimus, et milline saab olema sellest taastumine ja mida oodata pärast.
Ülevaate sellest annab The Health Clinicu plastikakirurg, dr Siim Simmo:
Intiimpiirkonna operatsioone teostame peamiselt kahel põhjusel – piirkonna esteetilisest välimusest tingitud ebamugavused ning füüsilised kaebused. Peale operatsiooni on muidugi lõigatud piirkond valulik, aga meie kliiniku kogemus näitab, et külm kott opereeritud piirkonnas esimesed 2 päeva leevendab valu ja turset. Valuvaigisteid võetakse tavaliselt 1-2 päeva, mitte rohkem.
Häbememokkade plastika puhul ei soovita olla seksuaalvahekorras 3-4 nädalat. Kui on tegemist tupeplastikaga, siis vähemalt 6 nädalat. Häbememokkade lõplik paranemine toimubki umbes 4 nädalaga, tupeplastika puhul umbes 2 kuud.
Tundlikkuse häireid me pole oma patsientide puhul täheldanud, pigem vastupidi, kuna kõik üleliigne on eemaldatud ja seega mugavustunne hoopis suurenenud.
Pärast protseduuri ja sellest taastumist on paljud naisterahvad kogenud suuremat mugavustunnet igapäevaelus ja täisväärtuslikumat seksuaalelu. See on muidugi loomulik, kui intiimpiirkonna iseärasused on liikuvaid tegevusi takistanud. Küll aga ei maksa unustada positiivset mõju, mida toob kõrgem enesehinnang ja meelepärasem välimus.
Loe lisaks: „Kuidas on plastiline kirurgia inimesi läbi aegade aidanud?”