fbpx
kõhuplastika

Kõhuplastika on hea võimalus lõtvunud kõhuosa pinguldamiseks ja kaunima vöökoha saavutamiseks. Protseduur on populaarne nii meeste kui naiste seas ja seda olenemata vanusest, sest kõigi nahk pole nii elastne, et kaalutõusule või muudele muutustele vastu pidada. 

Kuigi trenni tegemise, õige toitumise, massaaži ja muude võtete abil on võimalik füüsilist vormi parandada ja vööpiirkonda kaunimaks muuta, ei pruugi see sellest hoolimata alati soovitud tulemusi tuua. Kui kõhu pikilihased on üksteisest eemaldunud ja pikaajaline kõhunaha venimine kõhupiirkonda soovimatud voldid jätnud, siis ainult trenni ja toitumisega nendest vabaneda kahjuks võimalik ei ole. 

Kõhuplastika ehk kõhupiirkonna lõtvunud naha ja rasvakihi kirurgiline eemaldamine koos lihaste pinguldamisega pakub selles lootusetuna näivas olukorras head ja madala riskiga lahendust. 

Protseduurijärgselt paranenud välimus tõstab Sinu enesekindlust, misläbi paraneb ka üleüldine elukvaliteet. Näiteks, kui tunned ennast ümber keha olevates trenniriietes mugavamalt, võib suureneda motivatsioon jõusaali, rühmatreeningutesse või lihtsalt jooksma minna. 

 

Kellele sobib kõhuplastika operatsioon?

Kõhuplastika on sobilik nii meestele kui naistele, kes on hea tervise ja stabiilse kaaluga. Kui Sa soovid kaalust alla võtta, on soovitatav teha seda enne protseduuri ning kõhuplastika ise ei ole kaalulangetuseks mõeldud protseduur. 

Pigem lükka operatsioon edasi, kui Sa plaanid veel lapsi sünnitada, sest rasedusega võivad kõhuplastika ajal pinguldatud pikilihased üksteisest eemalduda. Samas meditsiinilises mõttes ei ole operatsioon vastunäidustatud ka enne taas rasedaks jäämist, kui planeerid rasedust pigem kaugemas tulevikus ning kõhupiirkonna väljanägemine Sulle siiski suurt muret teeb.

 

4 põhjust kõhuplastika tegemiseks

Lõtvunud nahk kõhul pärast suurt kaalulangust

Oled muutnud oma elustiili ja toitumist, teinud kõvasti trenni või läbinud maovähendusoperatsiooni ning lõpuks saavutanud soovitud kehakaalu. Kindlasti oled oma muutunud keha üle õnnelik, tõenäoliselt on paranenud ka Sinu tervis ja enesetunne. Kahjuks kurvastab paljusid kaalu languse läbi teinud inimesi rippuma jäänud kõht ja üleliigne väljaveninud nahk. 


Rippuv kõht pärast rasedust

Paljude naiste jaoks on lapse sünd ja emaks saamine üks elu imelisemaid sündmusi. Hoolimata sellest võib rasedusega muutunud välimus meeleolu rikkuda. Kui Su kehale on jäänud üleliigset rasva ja kõhule on tekkinud venitusarmid ning voldid, ei ole nendest üldjuhul vaid trenni ja õige toitumisega täielikult vabaneda võimalik. 

Tavaliselt ei jää kõhu trimmimiseks vastsündinud lapse eest hoolitsemise kõrvalt ka eriti aega. Kõhuplastika on hea viis saleda talje taastamiseks ning samuti ei takista see tulevikus uuesti rasedaks jäämist ja lapse kandmist, kuid nagu ka eelpool mainitud, soovitame pigem operatsiooni teha mitte enne uusi rasedusi.


Vananemine ja hormonaalsed muutused

Vananedes toimuvad kehas erinevad hormonaalsed muutused, mille tulemusena naha elastsus väheneb. Aeglustub naharakkude paljunemine ja keha hakkab vähem kollageeni ning elastiini tootma. Ajapikku tekivad voldid ja kortsud. Vanemas eas soodustavad vööpiirkonnas naha lõtvumist ka kaalu kõikumine ja kunagised rasedused. 


Üla- ja alakõhu venitusarmid

Venitusarmide ehk striiade teke on igaühel omamoodi, mõnel inimesed joonistuvad armid ainult mööda ülakõhtu või ilmuvad nabast allpool olevasse piirkonda. Mõnel inimesel aga esinevad need mõlemas piirkonnas.

Kõige sagedamini on venitusarmid mälestuseks kunagisest suurest kehakaalust, sest, kuigi Sinu elustiil on muutunud, jäävad striiad siiski alles. Ülakõhuarmidel hääbuvad suurima tõenäosusega märkamatuks. Nabast allpool olevad armid võivad aga kõhu kuju mõjutama jäädagi.

Kõhunaha venimine võib jätta naha lotendama ja armiliseks, aga ka kõhulihaseid lõdvendada. Kõhuplastikaga on võimalik neid probleeme korrigeerida, nii välimiselt nahka venitades kui ka sisemiselt lihaseid ja naba asetust parandades. Kirurgiga konsulteerides on võimalik leida, kas probleem on ainult naha tasandil või ka lihastes ning valida kas mini- või täiskõhuplastika. Alakõhu venitusarme saab mõlemal juhul eemaldada, kuigi mitte alati täies mahus – see sõltub nende paiknemise piirkonnast.

 

Protseduur ja selle tulemused

Kõhuplastika on turvaline ja komplikatsioonidevaene iluprotseduur. Vastavalt Sinu soovidele ja arsti soovitustele saate valida osalise naha pinguldamise (eelkõige alaosa välimuse korrigeerimine) ja täiskõhuplastika (naba ümber paigutamine, naha ja lihaste pinguldamine) vahel. Et tagada võimalikult hea tulemus, võib lõikust täiendada ka puusapiirkonna rasvaimuga.

The Health Clinicu poolt pakutud kõhuplastika korrigeerib kõhtu suuremal või väiksemal määral. Nii mini- kui ka täiskõhuplastika hõlmab kahte olulist protseduuri:

  • Kõhunaha pinguldamine
  • Üleliigse naha eemaldamine

Selle käigus eemaldatakse alakõhult ka striiad ja nahk naaseb jäädavalt nooruslikuma välimuse poole. Kuna operatsiooni käigus tehakse lõige naba alt, siis ülemisi arme protseduur ei puuduta.

 

Rõõm saledamast taljest juba mõne päeva pärast

Operatsioonijärgne turse ja paistetus alanevad üldjuhul mõne päevaga ning Sinu kaunis vöökoht tuleb esile. Kuigi täielik taastumine võtab aega mitu kuud, näitavad meie kogemused, et enamik patsiente on kõhuplastika tulemusega väga rahul ja rõõmustavad oma uue välimuse üle. 

 

Mitte ainult iluoperatsioon

Lisaks kenamale välimusele paraneb protseduuri järel tavaliselt ka Sinu rüht ja füüsiline vorm. Samuti võib kõhupiirkonnas oleva üleliigse rasva eemaldamine parandada keha insuliinitundlikkust ja nii vähendada teise tüübi diabeedi riski.

 

Kuidas kõhuplastika operatsioon toimub?

Kõhuplastika operatsiooni käigus tehakse üldnarkoosi all olevale patsiendile nahalõige puusast puusani ja naba piirkonda. Arm bikiinipiirkonnas muutub aja jooksul vähemmärgatavaks ning seda on palju lihtsam varjata kui voltidega kõhtu. 

 

Kui kaua kestab kõhuplastika operatsioon ja sellest taastumine?

Protseduuri kestus sõltub lõikuse ulatusest, kuid jääb tavaliselt vahemikku 1,5-3 tundi. Haiglas tuleb pärast lõikust olla 2-3 päeva. Esimestel päevadel võta aeg maha, ole rahulikult ja puhka. Seejärel võid juba alustada tavaliste igapäevatoimetustega. Raskem füüsiline koormus on vastunäidustatud 1-1,5 kuud ning haava piirkonda tuleb hoida otsese päikesevalguse eest pool aastat. 

Kaks nädalat enne ja pärast operatsiooni väldi nikotiini tarbimist. Kindlasti ei tohi vähemalt 14 päeva enne tarbida aspiriini või muid sarnaseid preparaate. Alkoholi tarbimist tuleb samuti kogu protsessi vältel piirata. 

 

Kui Sa soovid teada, kas Sulle sobib kõhuplastika operatsioon, tule konsultatsioonile