Dr Gintaras Papečkys, kelle kirurgiline karjäär sai alguse aastal 1988, tuntakse kui ühte esimestest, kes aitas alates 1991. aastast arendada plastilise ja esteetilise kirurgia valdkonda Leedus. Dr Papečkys, tuntud ka telesaate “Minu imeline muutumine” kaudu, on Eestiga koostööd teinud juba 12 aastat ja tunnustab seda kui suurepärast paika.
Dr Papečkyse karjäär algas huviga füüsika ning matemaatika vastu, kusjuures tema esialgne plaan oli saada õpetajaks. Siiski otsustas ta pühenduda meditsiinile, tunnistades selle valdkonna keerukust ja tähtsust. Ta rõhutab, et arst peab mõtlema eelkõige kui arst, mitte kui ärimees – kuna arst hoiab enda kätes inimelusid, on patsientide usaldus esmatähtis.
Mis meelitas teda plastilise kirurgia poole? Vastus peitub soovis luua ja taastada, mitte ainult “hävitada”, nagu ta seda üldkirurgias tihti tegema pidi. Esteetilise kirurgia puhul on see loominguline protsess, mille lõpptulemusena sünnib ilu. Ta nendib, et aja jooksul on tema jaoks esteetiline kirurgia mõnevõrra muutunud, eelistades nüüd ka vähem invasiivseid protseduure, mis jätab patsiendi välimuse loomulikumaks.
Peamiselt Leedus praktiseeriv kirurg dr Gintaras Papečkys omistab suurt tähtsust näo harmoonilisele tervikule, lähtudes ilu mõtestamisest sügavamalt erinevate näoproportsioonide valguses. Tema metoodika, mis ühendab teadusliku täpsuse kunstilise väljendusrikkusega, tugineb põhjalikule arusaamisele, et iga detail näos mängib olulist rolli üldises esteetilises kooskõlas. Dr Papečkyse lähenemine on unikaalne oma tähelepaneliku ja kaalutletud suhtumisega igasse kirurgilisse sekkumisse. Ta püüab alati saavutada nii funktsionaalsust kui ka esteetilist ilu, mis on tõend tema kirglikust ja pühendunud suhtumisest oma töösse. Dr Papečkyse käe all ei ole esteetiline kirurgia pelgalt tehniline oskus – see on kunst, mille iga pintslitõmme on arvestatud, et luua tasakaalu, mis kajastub patsiendi rahulolus ja enesetundes.
Eriline tunnustus kuulub tema hinnangul just Eesti patsientidele. Dr Papečkys rõhutab, et nad on hästi informeeritud ja realistlikud oma ootustes, mis teeb kirurgilise protsessi nii arstile kui patsiendile palju lihtsamaks. Samas ei karda ta vajadusel patsientidele öelda “ei”, kui nende ootused ei ole realistlikud.
Kokkuvõttes soovitab dr Papeckys nii patsientidel kui arstidel olla partnerid, töötades koos parima võimaliku tulemuse nimel, rõhutades, et patsiendi roll operatsiooni järgses taastumises on sama oluline kui operatsioon ise, eriti esimestel päevadel ja nädalatel pärast protseduuri.
Dr Gintaras Papečkyse sõnumi keskmes on esteetilise kirurgia sügavam mõistmine ning väärtustamine, kusjuures eestlased paistavad silma teadliku suhtumisega, mis muudab nende ravi veelgi edukamaks.
BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE