fbpx
laser IPL pigmendilaigud tallinnas ravi nahaarst

Pigmendilaigud nagu päikeselaigud, vanuselaigud ja melasma, võivad põhjustada märkimisväärset stressi neile, kes soovivad ühtlast nahatooni. Probleem on eriti aktuaalne suvisel ajal, kui meiki kantakse vähem.

Intensiivne pulseeriv valgus (IPL) on viimastel aastatel tõusnud esile kui üks tõhusamaid viise pigmendimuutuste ravimiseks, pakkudes kiireid tulemusi ja minimaalset taastumisaega.

 

Mis on IPL valgusravi?

IPL valgusravi kasutab laia spektrit valguslainepikkusi, mis on suunatud naha sügavamatesse kihtidesse. Erinevalt laseritest, mis kasutavad ühte lainepikkust, võimaldab IPL tehnoloogia sihtida mitut nahaprobleemi korraga. Pigmendilaikude puhul sihib valgusenergia naha melaniini, mis on hüperpigmentatsiooni peamine põhjustaja.

 

Kuidas IPL aitab pigmendilaikude vastu?

IPL valgusravi töötab mõjutades valgusenergiaga melaniinirikast piirkonda. Valguse energia muundatakse soojuseks, mis lagundab liigse pigmendi väikesteks osakesteks. Need osakesed tõrjutakse järk-järgult naha loomuliku uuenemisprotsessi käigus välja või imenduvad keha lümfisüsteemi, mis viib lõpuks pigmendi heledamaks muutumiseni ja naha tooni ühtlustumiseni.

 

Protseduuri protsess

IPL protseduure tuleks teha kliinikutes, kus on vastava väljaõpe saanud spetsialistid. Protseduur ise on suhteliselt kiire, kestes tavaliselt umbes 20-30 minutit, sõltuvalt ravitava ala suurusest. Patsiendid võivad tunda kerget kipitust või näpistustunnet, kuid protseduur on üldiselt vähe invasiivne ja ei vaja valuvaigisteid. Pärast protseduuri võib nahal esineda kerget punetust või turset, mis taandub tavaliselt mõne tunni jooksul.

 

Eelised ja tulemused

IPL ravi eeliseks on selle võime mitte ainult vähendada pigmendilaikude nähtavust, vaid ka parandada naha üldist jumet ja tekstuuri. Paljud patsiendid märkavad naha tekstuuri ja sära paranemist juba mõne päeva või nädala jooksul pärast esimest raviprotseduuri. Täielike tulemuste saavutamiseks võib vaja minna mitut seanssi, sõltuvalt pigmendi sügavusest ja laigude intensiivsusest.

 

Pikaajaline hooldus

Kuigi IPL võib pakkuda märkimisväärseid parandusi, on oluline jätkata naha kaitsmist päikese eest UV-kiirguse kahjulike mõjude vastu. Päikesekaitsekreemi regulaarne kasutamine ja otsest päikesevalgust vältimine aitavad vältida uute pigmendilaikude tekkimist ja säilitada IPL ravi tulemusi.

 

IPL valgusravi pakub lootust neile, kes otsivad tõhusat lahendust pigmendilaikudele.

 

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE