fbpx

Baroteraapia ehk hapnikuteraapia on efektiivne mitmesugustest seisunditest taastumisel, sealhulgas kasutatakse baroteraapiat plastikakirurgiliste protseduuride eelselt ja järgselt kiirema taastumise saavutamiseks ning haavade paranemise kiirendamiseks.

 

Mis on baroteraapia?

Barokambris hingatakse lisahapnikku kõrgema rõhu all, mille tulemusena lahustub hapnik vereplasmas rohkem ehk hapniku osakaal meie organismis tõuseb. See aitab kaasa kudede hapnikuga varustatusele, suurendades hapniku kättesaadavust keha erinevates piirkondades. Suurenenud hapnikusisaldus aitab kaasa paremale verevoolule haava piirkonnas, mis tagab rohkem toitaineid ja hapnikku paranemisprotsessis osalevatele rakkudele ning kiirendab kahjustunud koe taastumist.

Rõhk tekitatakse barokambris, kus teraapia ajal saab mugavalt puhata või teha sülearvutis/telefonis tööd.

 

Baroteraapia kiirendab haavade paranemist ja soodustab iluoperatsioonidest taastumist 1

Kudede hapnikuga varustatus

Hapnik on kudedes kriitilise tähtsusega. Baroteraapia suurendab hapnikuga varustatust kehakudedes, mis on haavade paranemises võtmetähtsusega. Hapniku rohkuse tõttu kiireneb uute kudede kasv, mis soodustab haava paranemist.

 

Kollageeni süntees

Kollageen on sidekoe põhiline valk, mis annab kudedele struktuuri ja tugevuse ning elastsuse. Suurenenud hapniku kättesaadavus organismis soodustab kollageeni tootmist, mis on oluline haavade paranemiseks ja armide moodustamise vähendamiseks. Kollageen võib toimida ka alusena uutele veresoontele ja rakkudele, aidates kaasa paranemisprotsessi varajases staadiumis. Tänu kollageenile saavad koed paranemisprotsessi käigus tagasi oma tavapärase funktsiooni ja välimuse.

 

Verevoolu parandamine

Baroteraapia mitte ainult ei suurenda vere hapnikusisaldust, vaid parandab ka vere ringlust, mis on eriti oluline hapnikupuudust kannatanud kudedes. Baroteraapia tagab vajalike toitainete toimetamise kudedesse hapnikurikka vere kaudu.

 

Põletiku ja turse vähendamine

Suurenenud hapnikusisaldus organismis võib aidata vähendada põletikulist reaktsiooni, kuna see parandab kudede hapnikuga varustatust ja vähendab kudede turset ning stabiliseerib immuunrakkude funktsiooni. Uuringud on näidanud, et baroteraapia võib aidata patsientidel operatsiooni järgselt kogeda vähem valu.

 

Baroteraapia hõlbustab operatsioonist taastumist

Baroteraapia suurendab kudede hapnikuga varustatust, vähendab põletikku ning soodustab kudede paranemist ja taastumist. Baroteraapia aitab organismi ja kudesid operatsiooniks ette valmistada ning taastumisaega vähendada. Samuti aitab muuta taastumise vähem vaevarikkaks ja valulikuks. Baroteraapia hõlmab terviklikku lähenemist edukal taastumisel operatsioonist.

 

Millal peaks baroteraapiasse minema?

Soovitame baroteraapiat kombineerida iluoperatsiooni eelselt ja järgselt. Baroteraapiat võiks läbida võrdlemisi kitsas ajaraamis, nädalas näiteks 2-3 korda. Kuur võiks koosneda vähemalt kümnest baroteraapia seansist, kus operatsiooni eelselt käiakse baroteraapias 3-4 korda ja operatsiooni järgselt 6-7 korda. Eriti tõhus on teraapia, kui käia baroteraapias operatsiooni eelselt 10 korda ja operatsiooni järgselt 10 korda.

 

Baroteraapia kiirendab haavade paranemist ja soodustab iluoperatsioonidest taastumist 2

Baroteraapia positiivsed mõjud:

 • Vereringe parandamine
 • Põletikuvastane toime
 • Tursete vähenemine
 • Haavade kiirem paranemine
 • Verekapillaaride kasvu stimuleerimine
 • Kollageeni süntees
 • Organismi üldseisundi parandamine
 • Töövõime suurendamine
 • Pikk-Covid leevendamine
 • Väsimuse leevendamine
 • Immuunsüsteemi töö toetamine

 

Soovi korral saab broneerida baroteraapia aja Bodytherapy taastusravi ja füsioteraapiakeskuse kodulehel.

Health Clinicu patsientidele kehtib soodustus, mille kohta saad täpsemalt küsida enda koordinaatorilt.

https://bodytherapy.ee/broneeri-siin/