fbpx
Heleza ninaoperatsioon ninakirurg Tallinnas

Alati uskumatult särav ja andekas lauljatar Heleza käis Health Clinicus ninaoperatsioonil, et vabaneda ebakindlusest seoses aastaid tagasi murtud ninaluuga. Neiu planeeris operatsioonile minekut kaua ja põhjaliku eeltöö tulemusena valis Health Clinicu ning dr Aet Saartsi oma unistuse elluviimiseks.

 

Mis ajendas Sind otsustama ninaoperatsiooni kasuks?

Murdsin aastaid tagasi ninaluu ning selle tulemusel tekkis ninale kühm. Tundsin, kuidas näen enda jaoks võõras välja ja mida aeg edasi, seda rohkem tundsin ebakindlust enda nina osas. Eriti ebakindel olin küljeprofiili suhtes, näiteks vältisin alati piltidel küljega olemist. Mõtlesin pikalt, et kas operatsiooni teha, sest lõikuse kohta internetis infot otsides nägin igasuguseid õuduslugusid inimestest, kellel oli opepratsioon untsu läinud. Aga mida aeg edasi läks, seda rohkem tundsin siiski, et ahan seda teha, vaatamata hirmudele.

 

Miks valisid just Dr. Aet Saartsi ja Health Clinicu?

Health Clinic tuli mulle ette kiire Google otsinguga, kui otsisin “parim ninaplastika kirurg” ja leidsin kodulehelt dr Aet Saartsi. Otsisin teiste inimeste kogemusi ja lugusid, et veenduda enda valikus. Dr. Saartsi tagasiside oli ülimalt positiivne, samuti tema pikaaegne kogemus tekitas mulle koheselt usaldust. Health Clinicu kodulehel nägin endale suureks üllatuseks veel paljusid minu jaoks tuttavaid inimesi. Kirjutasin Elina Bornile, et küsida, et kuidas tema kogemus oli Health Clinicuga ja ta rääkis kõigest vaid ülivõrdes. Siis oli ka minu otsus selge, et tahan kindlasti konsultatsioonile minna.

 

Kas oli mõni konkreetne hetk või sündmus, mis tugevdas Sinu otsust operatsiooni kasuks?

Ma plaanisin  seda operatsiooni kokku 2-3 aastat. Enne otsustamist vaatasin ka valikuid Türgis. Aga hirm välismaale, võõrasse keskkonda, teise keeleruumi minna tegema suurt operatsiooni hirmutas mind. Aga kui hakkasin Eestis võimalusi kaaluma veendusin aina rohkem, et nüüd on see aeg käes. Mõtlesin oma peas veel, et mida varem ma seda teen, seda kauem ma oma uut nina nautida saan.

 

Kuidas valmistusid vaimselt ja füüsiliselt operatsiooniks?

Juba konsultatsioonis arutasin dr Saartsiga läbi kõik enda suurimad hirmud operatsiooni osas, ehk kui päev kätte tuli ei olnud ma isegi närvis. Ma arvan, et kui valmistud operatsiooniks, pole kunagi rumalaid küsimusi. Tuleb enda rahuks küsida kõik asjad ära, et ei tekiks kahtlusi. Mu kõige suurem hirm oli ikka see, et ma näen endale võõras välja. Nägin isegi päev enne oppi unes, et mul oli seakärss nina asemel, kui sidemed ära võtsin. Aga mida rohkem ma konsultatsioonis modelleeritud pilte vaatasin, seda kindlamaks otsus mulle muutus. Vaimselt valmistasin end ette muudkui korrates, et olen turvalistes kätes.

 

Heleza ninaoperatsioon ninakirurg TallinnasPopulaarne lauljatar Heleza ilukliiniku valikust: " Kirjutasin Elina Bornile, et küsida, et kuidas tema kogemus oli Health Clinicuga ja ta rääkis kõigest vaid ülivõrdes. Siis oli ka minule otsus selge! " 1

Millised olid Sinu peamised ootused operatsiooni osas ja kuidas on tulemused neile vastanud?

Peamine soov oli saada lahti kühmust, mis mind nii meeletult häiris. Samuti tahtsin veidikene väiksemaid ninasõõrmeid ja et ninaselg oleks natuke lühem. Sellist nööbinina, mis sobib mu näoga. Teadsin, et kui opile lähen, siis ei lase ma taastada lihtsalt trauma eelset ninakuju, vaid teen täpselt sellise nina nagu alati unistanud olen. Arst aitas minu visiooni digitaalselt konsultatsioonis vormida ja nüüd võrreldes omavahel seda esimest pilti praeguse ninaga, on see täpselt selline nagu tahtsin!

 

Kuidas kirjeldaksid oma kogemust operatsioonijärgsel taastumisperioodil?

Opijärgselt olin ühe öö haiglas ja edaspidi taastusin kodus. Peamiselt magasin, puhkasin, vaatasin telekat ja mängisin koeraga. Puhastasin oma nina iga päev 5-6x soolalahusega ja panin salvi õmblustele. Käisin arsti juures ülevaatusel, et kas kõik haavad on ilusasti paranenud. Paar päeva oli veidike uimane olla aga üldiselt oli enesetunne väga hea. Ei oleks osanud oodata, et saan kohe nina kaudu hingata. Magades ei olnud ka mingeid probleeme, ei tekkinud veritsust ega mingeid tüsistusi. Kahe nädala möödudes sain esimest korda näha oma nina, kui võtsin lahase ära. Edaspidi teipisin nina iga öö kahe kuu jooksul.

 

Mis oli operatsiooni ja taastumise juures kõige üllatavam?

Kõige suuremaks üllatuseks oli see, et nina kordagi ei valutanud. Ei suutnud ära imestada, et enesetunne koheselt nii normaalne oli, ei mingit valu või veritsust. Samuti, oli nina NII lahti. Ma pole kunagi oma ninast vist nii palju õhku kätte saanud kui pärast oppi.

 

Kuidas on operatsioon mõjutanud Sinu enesetunnet ja enesekindlust nii laval kui ka eraelus?

Esimesed nädalad ei suutnud ma peeglist oma nina vaatamist lõpetada, sest olin nii õnnelik. Kühmu, mida ma niii väga vihaksin, lihstalt enam ei olnud. Tagasi vaadates mõtlen, et miks küll ma seda oppi varem juba ei teinud. Mu enesekindlus on nii palju kasvanud, eriti pildistades, muusikavideid filmides, esinedes. Tunnen, et ei pea enam pelgama olla küljega, poseerin piltidel palju enesekindlamalt ja muusikavideot filmides ei tunne, et peaksin kogu aeg muretsema, et kas nüüd on see kaader ikka otsevaates. Inimesed mu ümber ütlesid kõik, et ma kohe särasin peale seda operatsiooni teistmoodi. Mitte, et varem oleks vähem säranud, aga ma tundusin kohe rahulolevam.

heleza ninaoperatsioon Health Clinic

Millist nõu annaksite teistele inimestele, kes kaaluvad sarnast protseduuri?

Soovitan 100% minna konsultatsioonile, kui oled kaalunud ninaoperatsioonile minekut. See annab nii palju informatsiooni ja aitab teha otsuse palju kindlamalt. Tutvud arstiga, saad temalt soovitusi ja saad näha, et milline võiks olla su uus nina.

 

Populaarne lauljatar Heleza ilukliiniku valikust: " Kirjutasin Elina Bornile, et küsida, et kuidas tema kogemus oli Health Clinicuga ja ta rääkis kõigest vaid ülivõrdes. Siis oli ka minule otsus selge! " 2

Kaunis Heleza pärast ninaoperatsiooni!

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE