fbpx
ilusüstid

Igal aastal otsustab kümneid miljoneid naisi ilusüstide kasuks, mis teeb ilusüstidest maailma kõige populaarsema minimaalselt invasiivse iluprotseduuri. Kui ka sina oled mõelnud iseendaga seda statistikat kasvatada, siis alljärgnevalt on tark mõtelda läbi kuus asja enne kui telefoni haarad ning aja broneerid.

 

1. Kes on süstla taga?

90% protseduuri edukusest sõltub sellest kes seda läbi viib, ülejäänud kümme protsenti sõltub ainest mida süstitakse. Mõtle sellele nõnda – kui sinu soeng ebaõnnestub, kas süüdistad juuksurit või kääre? Just seetõttu on ülimalt oluline usaldada ainult tippspetsialiste, kes omavad pädevust ja kogemust, et tagada sulle parim võimalik tulemus. Usaldada õiget spetsialisti ei ole pelgalt ilu küsimus, vaid see on oluline ka ohutuse kaalutlustel. Kõige õigem on alati teha invasiivseid (isegi minimaalselt invasiivseid) protseduure tunnustatud spetsialisti käe all, sest sellisel juhul saad olla kindel, et tulemus on parim võimalik ning et isegi kui miskit peaks minema plaanitust teisiti, siis on protseduuri läbi viiv spetsialist alati pädev õigesti reageerima ning tüsistuste tekkeohtu hoidma minimaalsena.

 

2. Eelarve

Reaalsus on, et täna on ilusüste võimalik teha väga erinevates kohtades ning üsna erinevate hindadega. Siinkohal on tark meeles pidada, et vales kohas koonerdamine võib paraku vägagi õnnetult lõppeda. Nagu pea iga asjaga elus, on kvaliteet tihedas seoses hinnaga. Odav hind tuleb alati millegi arvelt – olgu see siis kasutatavate täitesüstide arvelt või hullemal juhul protseduuri läbiviija kogenematuse või pädevuse puuduse arvelt. Kõik küsimused mis puudutavad sinu elu, ilu ja tervist peaksid olema “eelarvekärbetele” puutumatud. Pigem on tark veidi koguda ja usaldada oma ilu ja tervis ainult neile, kes oskavad sellega õigesti ümber käia. Samaväärselt oluline on teada ka mida sulle süstitakse – kas tegu on õige otstarbega ning korrektselt ostetud ja kinnises pakendis ainega või on tegu ebakvaliteetse täitesüstiga.

 

 

3. Sinu ootused

Isegi kui sa ihaled Blake’i põsesarnasid või Angelina huuli, siis mõne Hollywoodi staari esitlemine arstile ei ole kõige õigem viis saavutamaks parimat tulemust sinu jaoks. Kõige õigem oleks kaasa võtta mõni foto endast, mis on sinu meelest väga hästi õnnestunud. Ideaalis tasuks arstile näidata mõnda fotot sinust kus oled kahekümnendates, sest just sel ajal on inimese nägu kõige “täidlasem”. See annab ka ilusüsti tegevale arstile parima referentsi ning seeläbi on ka sinu ootused ning reaalne lõpptulemus sama või vähemalt väga sarnased.

 

4. Toode mida kasutatakse

Täitesüste on väga palju ning erinevaid. On oluline, et sa viiksid ennast kurssi sellega, mida sa lased endale süstida. Nagu varasemalt mainitud, mängib olulist rolli toote päritolu, sest sellest sõltub paljuski ka kvaliteet ning ohutus. Samuti on oluline kas ampull oli suletud või mitte. Küsi arstilt mis ainet ta plaanib kasutada ning miks. Muidugi on oluline ka ära märkida, et kaubamärgist olulisem on keemiline koostis – sest nagu paljude teiste ravimitega on karbi kujundusest olulisem toimeaine.

 

5. Mida teha enne, mida teha pärast?

Kuigi ilusüstid on minimaalselt invasiivsed ning kogu protseduur kestab mõned minutid, on siiski oluline meeles pidada mida teha protseduurile eelnevalt ning -järgnevalt. Botuliintoksiini süstid ei vaja eelnevat ettevalmistust ning ainsad asjad mida protseduurijärgselt meeles tasub pidada on, et ei tasu treenida ega pead langetada järgnevad neli tundi. Hoidu näo katsumisest, eriti piirkonda mida süstiti ning ära pane peale külma. Varasemalt soovitati just külma peale panna, kuid uurimused on näidanud, et külm aeglustab ja halvab lihase võimet toksiini omandada, ehk teisisõnu külma pealepanek vähendab süsti effekti.

Filleritega ehk täitesüstidega on veidi teine lugu, kuna sinikad ja paistetus on sagedasemad kõrvalnähud, eriti tundlikemates piirkondades nagu huuled. Säti oma tegevused nõnda, et sul ei ole peale protseduuri vaja kusagil olla ega midagi olulist teha 48 tundi. Samuti on soovitatav mitte võtta aspiriini või kalaõli sisaldavaid toidulisandeid kaks nädalat enne hüaluroonhapet hõlmavat protseduuri. Aspiriin vedeldab verd ning võttes seda enne protseduuri, suurendad võimalust sinikate ja paistetuse tekkeks. Samuti ei ole soovitatav minna hambaarsti juurde peatselt peale protseduuri, kuna hammaste puhastamisel vallandub suhu baktererid, mis leiavad oma tee sinu vereringesse. See aga suurendab infektsioonide tekkevõimalust.

 

6. Kui kaua süstide mõju kestab?

Ühest vastustt ei ole kuna see sõltub väga paljudest erinevatest faktoritest – kui palju süstiti, kuhu süstiti jne. Üldjoontes kestab botuliintoksiini mõju neljast kuue kuuni ning hüaluroonhappe fillerite mõju kuuest kaheksateistkümne kuuni. Seega, kui sulle meeldib mida sa protseduurijärgselt näed, ole valmis selleks, et ilu- ja täitesüstid on sinu elu uus osa, mis vajab iga mõne aja tagant uuesti tegemist.

Kui Sul tekkis küsimusi või oled huvitatud konsultatsioonist, et välja selgitada enda sobivus ilusüstide protseduuriks, siis võta meiega ühendust.