fbpx
Rinnaoperatsioon

Dr. Siim Simmo on meie regiooni üks nõutumaid plastikakirurge, kellel on Eesti meditsiinis oluline roll rinnavähikirurgia valdkonnas. Ta praktiseerib igapäevaselt Health Clinicus, kus kõige sagedasemateks operatsioonideks on rindade suurendamine ja tõstmine. Hoolimata nimest ”iluoperatsioon” võib rinnaoperatsioonile minemise otsuse taga olla suurem probleem, kui lihtsalt soov ilusam olla, räägib kirurg.

Millal oleks ikkagi õige minna iluoperatsioonile?

On väga raske seada üht parameetrit, mis ütleks, kas operatsioon on vajalik või mitte. Minu vastuvõtul käib igapäevaselt naisi, kes ei ole tulnud kohale mitte edevusest, vaid on oma väljanägemise pärast tõsiselt õnnetud. Vanus, sünnitused ja vale elustiil mõjuvad rindadele laastavalt, ning kui kätte saabub olukord, kus ei julgeta üksi peegli ees seista, võib kirurgiga konsulteerimisest olla abi. Minu arvates ei saa naistele pahaks panna, et nad tahavad oma vana mina tagasi.

Rinnalõikus on Eestis kõige populaarsem iluprotseduur. Miks?

Seda võiks küsida naiste käest, sest iseenesest loogiliselt võttes ei peaks see nii olema. On olemas ju push-up rinnahoidjad ja rinda toetavad rõivad, mis korrigeerivad rindu riiete sees. Ka näeb naise rindu ilma rinnahoidjata tema kõige lähedasem inimene ehk tema partner. Kipun arvama, et rindu ei korrigeerita enamasti mitte teiste vaid iseenda meeleheaks.

Kui palju on sinu praktikas patsiente, kelle osas sa pead koheselt nõustuma, et jah, siin on üht teist teha!

On nii seda kui teist. Üks oluline teema on proportsioonid – rinnad ei pea olema alati hirmus suured, aga on ilus, kui nad on kehaga proportsioonis. 

Kas sinu praktikas on tulnud ette juhtumeid, kus midagi tõesti enam teha ei anna? Lootusetuid juhtumeid?

Ma ütleks, et on palju naisi, kes tunnevad end lootusetult ja lahkuvad Health Clinicu konsultatsioonist lootusega. Ilukirurgia võimaldab väga palju, ja sageli ei teata, millised need võimalused on. Räägitakse vaid rinna suurendamisest. Tegelikult tuleks rääkida ka  rindade asümmeetriast, sissevajunud nibudest, rindade tõstmisest. Alati ei tähenda rinnaoperatsioon rindade suurendamist silikoonidega. 

Kindlasti tasub tulla konsultatsioonile, mitte otsida vastuseid Google´st.

Lootusetud on pigem need juhtumid, kus probleem on peas, mitte kehas. Neid inimesi meie aidata ei saa.

RinnaoperatsioonRindade suurendamine, dr. Siim Simmo, Health Clinic, 3 nädalat peale operatsiooni.

RinnaoperatsioonRindade suurendamine ja sisemine tõstmine, dr. Siim Simmo, Health Clinic, 3 nädalat peale operatsiooni.

Ilmselt on omajagu süüd ideaalide poole püüdlemises ka meedial – sotsiaalmeedial ja filtritel, äppidel?

On, kuid vastuvõtule tullakse minu hinnangul siiski üsna reaalsete soovidega. Kes meist tahab vabatahtlikult leppida vanadusega? Mitte keegi. Halle juukseid värvitakse, hambaid valgendatakse. Miks peaks rinnad – naiselikkuse sümbol, olema vajunud ja tühjad?

Rinnaoperatsioon ei muuda ainult kehakuju vaid ka enesekindlust?

Juhtub sageli, et naine tuleb vastuvõtule ja talle ei meeldi tema keha, ta on veidi küürus, häbeneb ennast riidest lahti võtta, tunneb ebamugavust. Aga peale seda, kui oleme saanud teda aidata, andnud talle uuesti temale sobiva väljanägemise, siis selg on kohe sirgem ja ta tunneb ennast palju paremini. See on ka psühholoogiline – kui naine paneb endale selga T-särgi ja teksad, siis tal on üks kõnnak, aga kui paneb selga ilusa kleidi ja kontsad, siis kõnnak on hoopis teine. Rindadega on sama asi – inimese enesehinnang muutub. Ta hakkab uuesti särama.

Rindade vähendamineRindade vähendamine, dr. Siim Simmo, Health Clinic, 1 kuu peale operatsiooni.

Sa oled väga kogenud kirurg, millised operatsioonid on sinu jaoks siiski suurimad väljakutsed? 

Väljakutse on see, kui on midagi sellist, mida on väga raske korda teha. Rinnaoperatsioonidest näiteks on deformeerunud rinnad, mis on tekkinud peale vähioperatsioone ja kiiritusravi. Selleks, et naine saaks endale tagasi mingisugusedki loomulikud rinnad, peab väga palju vaeva nägema, ja mis seal salata, ega meil ei õnnestugi alati kõiki aidata. Tõenäoliselt ongi suurimad väljakutsed seotud rohkem rinnavähi kui esteetilise kirurgiaga.

Suhteliselt keeruline on vähendada ka väga suuri rindu. Keeruline pole seejuures vähendamine ise, vaid rinnale loomuliku kuju andmine. RinnaoperatsioonParema rinna vähendus ja vasaku tõstmine, dr. Siim Simmo, Health Clinic.

Oled samuti mõelnud rinnaoperatsioonile? 

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE