fbpx
elina born iluoperatsioon rinnavähendus

Eesti muusikamaailma üks eredamaid tähti Elina Born läbis hiljuti teekonna enesekindlama minani. Health Clinicu poole pöördus ta, kuna kaalus rinnavähendusoperatsiooni, et tunda end oma kehas tõeliselt hästi.

 

Operatsiooni järgselt naljatab Elina, et kergem on olla. Staar tunneb end peeglisse vaadates rahulolevamana ja leiab, et keha on rohkem proportsioonis. Kuid eelkõige on tohutult paranenud tema mentaalne tervis seoses oma kehapildiga.

 

Taastumisperiood möödus Elina jaoks lihtsalt ja kiirelt. Kuid just operatsioonieelne ärevus oli see, mis teda kahtlema pani. Elina ise räägib nii: “Olin juba võtnud vastu otsuse, et teen ära selle operatsiooni, kuid ma polnud varem opil käinud ning kartsin tohutult narkoosi.”

 

Elina räägib, kuidas pärast kuude pikkust vaagimist ta mõistis, et see võib olla tema võimalus end oma kehas hästi tunda ning mingi hetk oli kindel tunne, et asi tuleb ära teha. “ Õige aeg on täpselt siis, kui sa ei saa seda mõtet enam peast välja,” ütleb Elina. Ta möönab, et operatsiooni järgselt on tohutult kasvanud tema enesekindlus ja elurõõm. Tähtis on seegi, et nüüd saab ta kanda täpselt neid riideid, mida tahab. Rinnapartiid ei pea varjama, samuti ei tekita see probleeme riiete valikul.

 

Elina Born rinnavähendus ilöukirurgia

Rahulolev Elina pärast rinnavähendusoperatsiooni. Foto Stina Kase.

 

Lauljanna sõnade järgi on tal vedanud, sest teda ümbritsevad väga toetavad ja armastavad lähedased. Muidugi leidus ka inimesi, kes Elina otsust imelikuks pidasid – miks võtta raha eest ära seda, mida teised juurde tahavad panna? Kuid Elina sõnul teab ainukesena inimene ise, mis talle hea on. “Kui üks operatsioon tõsiselt elu paremaks muudab, siis miks peaks keegi selles kahtlema. Üks parimaid otsuseid mida ma olen oma elus teinud,” ütleb ta.

 

Elina sõnum teistele, kes kaaluvad rinnavähendusoperatsiooni, on toetav: “Tee see otsus, kui see parandab sinu enesekindlust!”. Tema sõnul ei peaks keskenduma sellele, mida teised arvavad. Samuti peaks tegema kõike mõistuse piires!

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE