fbpx
laser rosaatsea ipl health clinic tallinnas

Rosaatsea on krooniline nahahaigus, mis mõjutab miljoneid inimesi üle maailma, põhjustades näo punetust, põletikku ja mõnikord ka väikeseid, mädaseid punnikesi. Kuigi rosaatsea on pikaajaline seisund, on intensiivne pulseeriv valgus või nn IPL laser näidanud suurt potentsiaali selle sümptomite leevendamisel.

 

Mis on IPL valgusravi?

IPL valgusravi kasutab laia spektriga valgust, et sihtida naha erinevaid kihte mitme lainepikkusega. See võimaldab täpselt ravida erinevaid nahaprobleeme, sealhulgas rosaatseat. Valgusenergia imendub naha kahjustatud piirkondades, kus see soojuseks muundub, aidates vähendada põletikku, kitsendada laienenud veresooni ja vähendada punetust.

 

Kuidas IPL rosaatseat ravib?

Rosaatsea puhul on IPL eriti efektiivne tänu oma võimele vähendada naha punetust ja nähtavaid veresooni. Valgusenergia sihib hemoglobiini – verekomponenti, mis annab veresoontele punase värvi. Kui IPL valgus tabab hemoglobiini, muudetakse valgus soojuseks, mis aitab veresooni kahandada, vähendades naha punetust ja parandades üldist jumet. Ravi efektiivsuse puhul on muidugi ka oluline, et tegemist oleks kvaliteetse ja meditsiiniliselt tunnustatud IPL laser masinaga.

 

Milline on protseduur?

IPL protseduur rosaatsea korral on kiire ja suhteliselt mugav. Protseduur kestab tavaliselt 20-30 minutit, sõltuvalt ravitava piirkonna suurusest. Enamik patsiente kirjeldab tunnet kui kerget kipitust või näpistust. Tavaliselt on soovitatav läbida mitu seanssi (tavaliselt 3-5), et saavutada parimad tulemused, iga seansi vahel peaks olema 3-4 nädalat.

 

Eelised ja tulemused

IPL ravi on näidanud olulist efektiivsust rosaatsea punetuse ja põletiku vähendamisel. Paljud patsiendid märkavad seisundi paranemist juba pärast esimest seanssi, kuid täielik tulemus ilmneb sageli mitme seansi järel. Lisaks on IPL ravi eeliseks selle mitteinvasiivsus ja lühike taastumisaeg, mis võimaldab patsientidel jätkata oma igapäevast elu peaaegu kohe pärast protseduuri.

 

Turvalisus ja kõrvaltoimed

IPL on üldiselt ohutu protseduur, kuid nagu iga meditsiiniline sekkumine, võib see kaasa tuua kõrvaltoimeid. Nende hulka võivad kuuluda ajutine punetus, kerge turse ja harva nahapigmendi muutused. Enne ravi alustamist on oluline konsulteerida kvalifitseeritud dermatoloogiga või väljaõppe saanud plastikakirurgiga, et tagada, et see ravi sobib sinu konkreetsele nahatüübile ja seisundile.

 

Pikaajaline hooldus ja ennetamine

Pärast IPL ravi on oluline jätkata naha kaitsmist ja hooldamist, et säilitada saavutatud tulemusi. See hõlmab päikesekaitse kasutamist, õrnade nahahooldustoodete valimist ja arsti üldiste soovituste järgmist.

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE