fbpx
lipofilling_martin_adamson

Jagame sinuga lugu sellest, kuidas Päike Koidikul (nimi muudetud), otsustas peale pikki kõhklusi dr Martin Adamsoni juurde vastuvõtule tulla. Sooviks lipofilling ehk rasva siirdamine rindadesse.

Murekohaks aga sale figuur ning teadmatus, kas protseduur on üldse võimalik.

Kuidas sündis otsus tulla lipofillingu protseduurile? Millega sa oma välimuses rahul ei olnud?

Tegelikult mul pole olnud sellist momenti, kus ma enda rindadega rahul ei oleks olnud. Lihtsalt naisena ikka tahaks suuremaid rindu, rohkem naiselikke riideid ja veelgi enam – kaunist pesu kanda.

Olen 168 cm pikk ja kaalun 58 kg, seega on kehaehitus sale ja rinnakorv A. Paraku üsna keeruline on leida pesupoest midagi A-korvile, mis ei oleks paksult porolooni täis topitud. Ma eelistan loomulikkust – pushupid ja ka silikoonrinnad pole mulle. Ja tean, et väga paljud naised on täpselt sama mõtlemisega, pigem eelistavad loomulikku tulemust.

 

Miks otsustasid just lipofillingu kasuks?

Teadsin, et implantaate ma ei soovi ning oma rasva siirdamine tundus hea lahendus. Mis saaks veel parem olla – võtad rasva ära kohast, kus see sulle ei meeldi, ja paned rindadesse. Win-Win. See on parim protseduur, mis naistele leiutatud on!

 

Testi oma sobivust lipofillingu protseduuriks siin >>

 

lipofilling_before_after

ENNE & PÄRAST: Dr Martin Adamson, Lipofilling (300 ml rasva mõlemasse rinda)

 

Mida räägiti konsultatsioonis? Kui täpse ülevaate see sinu hinnangul andis sellest, mida toob kaasa operatsioon ja millist tulemust on loota?

Minu kirurgiks oli dr Martin Adamson ja eeskätt huvitas mind see, kas mul on piisavalt rasva ja kui palju on rinnakorvi võimalik suurendada. Kuna otsus ei tulnud üleöö, olin muude küsimuste osas juba ise piisavalt uurimistööd teinud.

Kirurg hindas, et protseduuri on mõistlik teha ja nii siirdatigi mõlemasse rinda 300ml rasva.

 

Kommenteerib kirurg Dr Martin Adamson: Lipofilling protseduuri turvaline tehniline teostatavus sõltub tihti rohkem patsiendi kehaehitusest kui konkreetsest kaalunumbrist. Lõpliku otsuse tegemisel lähtume sellest, et ka rasvaimu piirkonnas jääks tulemus esteetiliselt hea. Paraku on nii, et mõningatel juhtudel kui rasvaimu piirkondades ei ole piisavalt rasva, ei ole mõistlik protseduuri teha, sest soovitud tulemust ei ole võimalik saavutada.

 

lipofilling_before_after

ENNE & PÄRAST: Dr Martin Adamson, Lipofilling (300 ml rasva mõlemasse rinda)

 

 

Kui palju sinu rinnakorv suurenes ja kust võeti vajalik rasv?

Rinnakorv suurenes 1 korvimõõdu võrra – A korvist B korviks. Rasva võeti kõhult ja reitelt ning mõlemasse rinda siirdati 300 ml rasva.

Kuidas toimus protseduurist taastumine?

Sinikad tekkisid kõhule esimesel päeval. Kõhul oli üks triip sinikatega ja rohkem neid juurde ei tekkinud. Küll aga oli kõhu rasvaimu kõige valulikum. Reite sisekülgedele tulid korralikud sinikad, samuti rindadele. Eks see natukene muretsema pani, et kauaks need jäävad, kuid juba enne kahe nädala möödumist olid sinikad kadunud.

 

lipofilling_rasvaimu

“Rasvaimu käigus tekkinud sinikad kõhul olid minimaalsed. Küll aga oli rasvaimu kõhult kõige valulikum.”

 

lipofilling_rasvaimu

Rasva siirdamise järgselt tekkinud sinikad rindadel

 

lipofilling_rasvaimu

Rasvaimu järgselt tekkis kõige enam sinikaid just reitele

 

Taastumine oli kiire. Esimesed kolm päeva olid kõige raskemad, ja seda just kõhu tõttu. Istumine ja püstitõusmine ning kõik, mis kõhu liikumist tekitas, oli ebamugav. Võtsin kasutusele metallist ribidega korseti, mis leevendas valu oluliselt, kuna andis korraliku surve ja samas ei lasknud kõhul, külgedel, seljal liikuda. See oli suurepärane otsus, peale seda sain rahulikult liikuda. Korsett oli kordades parem, kui tugipesu.

Neljandast päevast ja korseti abiga olin tagasi igapäevase elu juures. Kerge nõrkuse tunne saatis mind terve esimese nädala.

 

Kas protseduuri järgselt oli mingeid soovitusi, mida pidid järgima või mida soovitad?

Kuigi terve internet on täis infot, et oleks hea masseerida rasvaimu piirkondi, siis seda lihtsalt ei olnud võimalik teha, kuna need kohad olid puudutusele liiga õrnad.

Selleks, et maksimaalne kogus rasva püsima jääks, ei tohi rindu üldse puudutada, mudida, pigistada, lamada rindadel, magada kõhuli jne. Kõhuli magamise keeld oli mulle päris raske, sest reeglitest tuleb parima tulemuse saavutamiseks kinni pidada veel kuni 6 kuud peale operatsiooni.

Liialt liibuv või  pigistav aluspesu on kindel Ei!, küll aga on vajalikud toestavad rinnahoidjad ja seda selleks, et rinnad ei hüpleks kõndimisel. Igasugune rindade liikumine mõjub rasva säilitamisele halvasti. Kirglikud jooksjad ja sportijad peavad spordi mõneks ajaks unustama…

 

Kas protseduurist jäid armid?

Protseduurist on imetillukesed armid nendes kohtades, kust rasva võeti. Ehk siis  kaks täpikest kummalgi kõhu küljel ja reitel. Kummagi rinna all on samuti kaks täpikest.

 

lipofilling_rasvaimu

“Rasvaimu käigus tekkinud arm on silmale pea nähtamatu.”

 

Mis on sinu elus seoses operatsiooniga muutunud?

Ma saan nüüd normaalseid rinnahoidjaid kanda ja poes on muud valikut ka kui poroloonisektsioon 🙂 Ja muidugi rõõmsamaks teeb ka mõte, et nüüd on ikka rinda ka!

 

lipofilling_after

Rasva siirdamine rindadesse ehk lipofilling (peale operatsiooni)

 

Mida soovitad neile, kes kaaluvad lipofillingu protseduuri tegemist?

Kui inimene kaalub seda protseduuri, siis järelikult on ta juba teinud põhjaliku uurimistöö erinevatest võimalustest. Mina olen loomuliku tulemuse pooldaja ja valikuga väga rahul. Kui valida kas varem või hiljem – siis parem varem, sest et kaua me ikka ilusad ja noored oleme? Parem olla kohe sellises kehas, mis teeb mind täna rõõmsaks!

 

Miks valisid Health Clinicu?

Dr Martin Adamsoni pärast, kes on Eesti parim lipofillingu tegija! Kõik soovitused viisid tema nimeni.

Loe dr Martin Adamsoni kohta lähemalt siit >>