fbpx
Elina Born ilusüstid

Esteetilised raviprotseduurid nagu botuliini- ja täitesüstid, on aja jooksul muutunud populaarsemaks, aga võib öelda ka keerukamaks. Need protseduurid ei keskendu enam ainult kortsude silumisele, vaid ka näo proportsioonide taastamisele, et saavutada loomulikum välimus.

 

Eestis on ilusüstid väga levinud ja spetsialistid rõhutavad väiksemate ravimikoguste kasutamist õigetes kohtades, mis toob esile paremaid tulemusi ilma ebaloomulikkuseta. Botuliintoksiin on pikaajaliselt populaarne olnud, kuid kliendid pöörduvad tihti meie poole ka näiteks põsesarna tõstmise, huulte suurendamise või näo pinguldamise osas. Botuliintoksiin on efektiivne peamiselt näo ülemises osas, kuid seda kasutatakse ka teiste spetsiifiliste näidustuste korral. Täitesüste ehk  peamiselt hüaluroonhappest koosnevaid fillereid saab kasutada sisuliselt kogu näo ulatuses.

Inimesed soovivad enamasti tulemust, mis ei reeda protseduuridel käimist. Seetõttu teostatakse sageli ravi etapiviisiliselt, alustades botuliintoksiini süstidega, mis võivad aja jooksul vähendada lihaste kortsutamise harjumust. Sinna saab järgmise etapina lisada täitesüstide kasutamise. Tõhusad on ka mitte-kirurgilised ravimeetodid, nagu niitpinguldamine (näoniidid) ja mesoteraapia, mis parandavad naha toonust ja elastsust.

Kuna täitesüstidel ja botuliintoksiinil on ka omad riskid, siis on eriti oluline, et protseduurid viiakse läbi kogenud spetsialistide poolt, kes tunnevad hästi anatoomiat ja on valmis võimalike tüsistustega tegelema.

Oluline on mõista, et mitte kõiki iluprobleeme ei saa lahendada süstidega. Naha kvaliteeti saab parandada ka muude ravimeetoditega, et üleliigset süstimist vältida. Tähtis on säilitada näo loomulik proportsioon.

Trendid näitavad, et inimesed eelistavad aina enam mittekirurgilisi iluprotseduure, mis on viimase kümne aasta jooksul kasvanud märkimisväärselt, tänu ravimaterjalide ja tehnikate arengule, mis võimaldavad saavutada väga loomulikke tulemusi.

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE