fbpx

Mommy makeover aitas taastada Minna-Mai endise keha ja muutis teda palju enesekindlamaks.  Ta teab, et tegi ise suure töö trenni ja õige toitumisega enne lõikuseid ära ning operatsioonid viimistlesid selle kõik. Ta on rahul ja õnnelik ning tunneb end oma kehas hästi!

 

Fotod: Astrid Vanaveski

Millised protseduurid on olnud osa Sinu mommy makeover’ist ja miks valisid need konkreetseid protseduurid?

Minu mommy makeover sisaldas kahte operatsiooni: kõhuplastika naba tõstmisega ning külgede rasvaimu dr. Martin Adamsoni poolt ja rindade tõstmine-implantaadid dr. Siim Simmo poolt. Olen nii rahul oma välimusega. Tunnen end tohutult naiselikuna ning tajun, et kiirgan seda ka väljapoole.

Image3

Enne ja pärast mommy makeoverit

 

Mis viis Sind otsustama rinnaoperatsiooni kasuks pärast eelnevalt tehtud kõhuplastika operatsiooni?

Kaalusin rindade tõstmist juba enne kõhuplastikat, kuna kõht häiris rohkem, siis tegin selle esmalt.

(Loe Minna kõhuplastika operatsiooni kohta täpsemalt siit)

Kui nägin enda imeilusat lamedat kõhtu, hakkasid rinnad rohkem häirima. Imetasin last 1,5a ning kaotasin 27kg, kõik see mõjutas mu keha. Kuna hakkasin kandma rohkem kleite, siis tahtsin ilusat dekolteed. Olen ju noor ning soovisin, et ka mu keha nooruslik oleks.

 

 

Kuidas valmistusid rinnaoperatsiooniks ja millised olid emotsioonid ning ootused enne selle toimumist?

Rääkisin palju sõbrannadega, kes juba olid rinnaoperatsioonil käinud. Lugesin erinevate meetodite kohta. Kaalusin ka esialgu ilma implantaatideta oppi, kuid kuna kaalulangusega kadus suur osa rasvkoest rindades, sain veendumuse, et soovin ka implantaate. Panin aja dr. Simmo juurde, kuna mitmel sõbrannal oli tohutult hea kogemus temaga ning just dr. Simmo spetsialiseerumine rindadele andis mulle ka tõuke tema juurde minna. Sõbrapäeval käisin konsultatsioonil. Küsisin enda küsimused ning arutlesime, kas teha operatsioon enne või pärast suve. Kas panna implantaat lihase peale või alla. Mulle meeldib dr. Simmo professionaalsus väga. Pikka juttu ei olnudki, sain enda soovid öelda ning usaldasin arsti täielikult. Lõpuks kodus olles otsustasin ikkagi enne suve opi ära teha.

 

 

Mida Sinu rinnaoperatsiooni käigus täpsemalt tehti?

Mulle tehti rindade tõstmine ankurlõikega, vähendati mõlema rinna kudet veidi (parem rind oli mul suurem kui vasak). Seejärel pandi mulle Motiva 400cc ümarad kõrge profiiliga implantaadid lihase alla. See, kas lihase alla või peale, saigi otsustatud operatsioonipäeva hommikul ning usaldasin selles otsuses taas täielikult arsti. Ka implantaadi suuruse valis tema. Minu sooviks oli just see, et rinnad oleksid kehaga proportsioonis ning loomulikud.

Image2

Enne ja pärast rinnaoperatsiooni

 

Kuidas läks taastumine ja kas tulemus oli see, mida ootasid?

Taastusin väga kergelt. Aitasin ka enda palatikaaslast, kuna tal oli väga tugev iiveldus pärast oppi ning ta ei saanud näiteks hommikumantlit seljast. Minul oli enesetunne väga hea. Rindkerel oli veidi surumistunnet, kuid valu ma ei tundnud. Tulemus on täpselt see, mida ootasin. Olen meeletult rahul! Ka kodus hakkasin pärast oppi kohe lubatu piires toimetama (siinkohal muidugi oleneb väga palju inimesest ja tema valulävist ning soovitan kuulata oma keha).

 

 

Kuidas võrdled taastumiskogemusti pärast kõhuplastikat ja rindade operatsiooni?

Mõlemast operatsioonist taastusin kergesti. Eks oleneb ka sellest, palju oled end kurssi viinud operatsioonijärgse perioodi kohta. Kindlasti oli rinnaopist taastumine kordades kergem ning tunne nagu oleksin lihtsalt kõvasti rinnalihase trenni teinud.

 

 

Millised olid taastumisperioodi peamised väljakutsed ning kuidas nendega toime tulid ning milliseid soovitusi oskad anda?

Rinnaopist taastumisel oli kõige keerulisem see, et esimesed 2 nädalat ei tohtinud käsi õlgadest kõrgemale tõsta (et implantaadid ei nihkuks). Palusin abi ja sain ilusti hakkama. Juuste pesemine oli ka alguses teistmoodi, aga harjusin kiirelt. Paljude jaoks on selili magamine esimesed 10 päeva keeruline, mina aga õnneks magangi enamuse ajast selili. Tegelikult tagantjärgi mõeldes läks see aeg nii kiiresti. Täna elan oma tavapärast elu. Rinnad muutuvad järjest pehmemaks ja loomulikumaks.

 

Kas plaanid tulevikus veel midagi teha?

Operatsioone hetkel plaanis rohkem ei ole. Küll aga kaalun kurjusekortsu botuliintoksiiniga kaotada. Eks ikka on asju, millega naised rahul pole, kuid suuri kirurgilisi sekkumisi ma arvan, et rohkem ei vaja.

 

 

Kas saaksid jagada mõnda nõuannet teistele naistele, kes kaaluvad mommy makeover’i mõnda protseduuri?

Ma kindlasti soovitan teha need 2 lõikust eraldi. Sest ma ei kujuta ette, et kõhuplastikaga, mille järgselt pidin palju kasutama käte jõudu, et end liigutada, ei oleks ma saanud käsi nii kasutada. Ja rinnaopi järel kasutasin jällegi palju kõhulihaseid, et tõusta voodist. Lisaks läheb narkoosiaeg ka pikemaks kombineeritud opiga, trauma kehale suurem jne. Soovitan lugeda palju enne konsultatsiooni, arstiga vesteldes küsida palju küsimusi ning viia end võimalikult kurssi. Kõhuplastika juures on eriti oluline veel see, et mida paremas vormis Sa enne lõikust oled, seda ilusam tuleb ka tulemus. Endale tasub realistlikud ootused seada ning neid arstiga arutada.

 

 

Millised aspektid mommy makeover’ist on ületanud sinu ootuseid?

Ma ei osanud oodata seda, kui naiselikuna ma end tundma hakkan. Et saan kanda ükskõik mida. Et naudin enda vaatamist peeglist ja ei pelga paljas olla.

1b3a7010

Kaunis naiselik tulemus pärast operatsioone

 

Kuidas on mommy makeover muutnud elu igapäevastes tegevustes ja suhetes?

Kõige enam ongi muutunud mu riietusstiil – palju naiselikumaks, rohkem liibuvaid riideid ja kleite. Tahan end veelgi paremini tunda, hoolitsen veelgi enam enda ilu eest. Kindlasti saan rohkem tähelepanu nii meestelt kui naistelt, kuid leian, et inimese sisemine sära on välisest olulisemgi. Kuid selleks, et seesmiselt särada, peab end ka oma kehas hästi tundma. Ja leian, et me kõik saame teha endaga tööd ning saavutada soovitud eesmärgid, kui seda otsustame!

Image0

Enne ja pärast mommy makeoverit

 

 Kes olid Sinu kirurgid ja kuidas sujus nendega koostöö?

Abdominoplastika ja rasvaimu tegi mulle imeline dr. Martin Adamson ning mastopeksia tegi mulle dr. Siim Simmo. Mõlema arstiga sujus koostöö suurepäraselt ning ka järelkontrollides on olnud kõik hästi. Olen tohutult tänulik neile kahele kirurgile!

 

 

Miks valisid Health Clinicu ja kuidas jäid kliinikuga rahule?

Health Clinic pakkus mulle just neid teenuseid, mida soovisin ning kirurge, kes on Eestis kindlasti oma ala parimad. Suhtlus kliinikuga on alati olnud kiire, professionaalne, olen saanud vastused ja tundnud, et olen oluline ning minust hoolitakse. Samuti on selle ilukliiniku maine inimeste seas väga hea! Ma olen õnnelik, et valisin just Health Clinicu ja soovitan oma esteetiliste soovidega pöörduda just nende poole!

1b3a6695

Minna uue särava elu algus!

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE