fbpx
ninalõikus enne ja pärast

Vahel on asjad ikka uskumatult lihtsad. Kui Sinu kaasasündinud nina on visuaalselt ebaatraktiivne või ei funktsioneeri see nagu peaks, on võimalik seda rinoplastika abil korrigeerida. Ninalõikus enne ja pärast on üks sagedasemaid küsimusi, mis ka meie kliente huvitab. Uurime siis seda teemat lähemalt.

Nina on kehaosa, mis paistab kõigile silma. Tahame me seda või mitte. Kõik meist ei peagi omama erakordset haistmismeelt nagu parfüümi- või veinitööstuses tarvis on. Ja kõik meist ei peagi olema kadestamisväärse nöbininaga. Peaasi, et õhk käiks ninast hästi läbi ning selle välimus oleks selline, millega me ise rahul oleme.

 

Probleemil võib olla erinev iseloom:

  1. Esteetiline. Asjaolu, mis muret ja ebameeldivusi tekitab on nina suurus ja/või kuju. Tulemuseks on pahatihti sügav rahulolematus iseenda ja ümbritseva maailmaga. Sisemine rahulolu määrab paljuski, kui kvaliteetne on meie elu ja suhe lähedastega. Loe ka meie varasemast blogist, mille puhul ninalõikus aitab.
  2. Meditsiiniline. Nina ülesehitus võib tekitada igapäevatoimetusi segavaid probleeme. Olukord võib olla kaasasündinud või õnnetuse tagajärjel tekkinud. Näiteks raskused hingamisel, kuid ka häiritud lõhnataju.

Eelneva põhjal saab väita, et on olemas neli peamist põhjust miks ninalõikus teha. Vaatame neid lähemalt.

 

Ninalõikus enne ja pärast: 4 põhjust miks seda teha:

  • Enesega rahulolu paraneb. Sellest, kuidas me tunneme end sisemiselt, oleneb paljuski ka see, kuidas me suhtume end ümbritsevasse.
  • Elu üldine kvaliteet tõuseb märkimisväärselt, sest Sa oled oma välimusega viimaks ometi rahul või saad Sa viimaks ometi läbi nina ilma ühegi takistusteta hingata. Avarduvad mitmed võimalused, mis varem tundusid võimatud, nt trenni tegemine, sotsiaalsetel üritustel käimine, intiimsuhted jpm.
  • Neil, kellel põhjustab nende nina meditsiinilisi vaevuseid, paraneb lisaks vaimsele heaolule ka füüsiline heaolu.
  • Doominoefektina paranevad ka Sinu sotsiaalne ja professionaalne elu, sest Sa tunned end oma kehas suurepäraselt, see kiirgab ka väljapoole ning paranevad erinevad suhted.

 

Mida peale ninalõikust meeles tuleb pidada?

Protseduuriliselt on rinoplastika abil võimalik suurendada (või vähendada) ninasisest luud või kõhre. Protseduur ise viiakse läbi tavaliselt üldnarkoosi all ning sellest taastumine võtab aega ca nädal-poolteist.

Peale operatsiooni pead Sa lamama voodis ning hoidma pea rindkerest kõrgemal, et vähendada paistetust ja veritsemist. Tea, et nina võib olla paistetusest veidi ummistunud. Võta arvesse, et paari päeva jooksul võib ninast erituda ka vähesel määral verd ja lima. See on kõik üsna tavapärane ning osa kogu protseduurist.

NB! Ninalõikus on väga individuaalne, sellel puuduvad universaalsed tulemused.

 

6 nõuannet, kuidas käituda mõned nädalad peale operatsiooni:

  1. Ära tee trenni
  2. Võimalusel pese end vannis mitte duši all
  3. Ära nuuska nina
  4. Püüa vältida tugevaid näoilmeid, sh naermine ja naeratamine
  5. Harja oma hambaid õrnalt, et vältida ülemise huule liigset liikumist
  6. Kanna riideid, mis on eest lukuga

 

Kui Sul on seoses teemaga “ninalõikus enne ja pärast” küsimusi, siis võta meiega julgelt ühendust ning tule Eesti ühe kogenuima ninakirurgi dr. Aet Saartsi konsultatsioonile.