fbpx

Otsus, mis küpses Ave peas 10 aastat on pannud teda oma kehas tundma väga, väga hästi! Ave oli justkui alati tundnud, et miskit on puudu ning julgustab naisi: “Kui on olemas mõte, soov ja võimalused, siis GO FOR IT!” Samuti toonitab Ave korduvalt, et tegu peab olema 100% sinu enda otsustega, sest see on sinu keha ja aus ning vahetu koostöö kirurgiga viib suurepäraste tulemusteni!

Ave kirurgiks oli Health Clinicu plastikakirurg dr. Siim Simmo.

 

Kuidas jõudsid mõtteni, et rinnasuurendusoperatsioon võiks olla just sinule?

Terve oma täiskasvanuea jooksul olen alati vaadanud peeglisse ja mõelnud, et midagi oleks justkui puudu või valesti ja ma ei tunne end oma kehas hästi. Tihti tabasin end mõttelt, et oh kui mul oleks…See mõte minu peas küpses umbes-täpselt 10 aastat.

Mul on ääretult hea meel, et tänapäeval on loodud nii imelised ja väikeste riskidega võimalused naistel oma unistused ellu viia. Samuti on Eestis suurepärased kirurgid, kes oma teadmiste ja kogemustega selle kõik võimalikuks teevad. Miks mitte seda siis kasutada… Muidugi jäädes kõige selle juures normaalsuse piiridesse. Samuti ei näe ma absoluutselt mitte mingisugust põhjust, miks see peaks olema kuidagi tabu, varjatud, kardetud või laidetud teema.

Kui on olemas mõte, soov ja võimalused, siis GO FOR IT!

 

Millised olid sinu hirmud nii protseduuri ees?

Mul ei olnud ühtegi hirmu antud operatsiooni ees, aga see on siiski inimeseti erinev. Pigem oli mul suur ootusärevus, et üks minu unistus saab lõpuks täide viidud.

Kui inimene on loomult pigem kartlik, siis väga palju annab siin endal ära teha. Kliiniku kodulehel on kogu vajalik materjal selgitustega.  Samuti leiad videod, alustades konsultatsioonist kuni operatsioonist taastumiseni ja järelkontrollini välja. Kirurg selgitab samuti kõik protseduuriga kaasnevad riskid üle, aga oma hirmudega tegelemine ja lõpliku otsuse langetamine on Sinu enda teha.

rindade suurendamine

10 aastat mõtte küpsemist ja Ave naudib end igati enesekindlana. Fotograaf Triine Tamm.

 

Milline on olnud teiste suhtumine?

Ümbritsevate inimeste suhtumine on olnud seinast seina. Olen saanud kiituseid, et sellise tee julgesin ette võtta ning erinevaid positiivseid ja toetavaid sõnu. Samuti olen saanud kommentaare, et nalja teed, milleks sulle seda vaja on? Olen tundnud ka kadedust ja negatiivset suhtumist. Reaktsioone sellele muutusele on olnud väga erinevaid. Lõpuks on see otsus minu enda oma ja negatiivsed kommentaarid mind absoluutselt ei mõjuta. Samuti ei peaks need mõjutama teisi, kes selle otsuse on vastu võtnud või seda plaanivad.

Mul on hea meel, et minu ümber on mõistvad ja toetavad inimesed. Olen südamest tänulik neile, kes on jaganud positiivset tagasisidet.

 

Millised on sinu soovitused, mida võiks enne rinnasuurendusoperatsiooni enda peas läbi mõelda?

Sellest on palju räägitud ja räägitakse ka edaspidi, et see otsus peab tulema AINULT sinu enda seest. Mitte kellelgi teisel ei ole õigus otsustada Sinu keha üle! Kindlasti ei ole sellise otsuse langetamine mõistlik emotsioonide pealt, sest hinge ei saa ravida skalpelliga!

See on tõenäoliselt sulle õige siis, kui seda on kaalutud pikka aega ning see on 100% Sinu enda soov.

Läbi tasuks veel kindlasti mõelda, kas operatsioonijärgselt on võimalik anda kehale piisavalt aega taastumiseks. Oluline on leida sobiv kirurg, kellega saad arutada kõikvõimalikke tekkinud küsimusi ja seda kogu protsessi käigus. Aus ja vahetu koostöö kirurgiga viib suurepäraste tulemusteni!

 

Kuidas sinu taastumine läks? On sul soovitusi, mida taastumise ajal jälgida?

Taastumine oli heas mõttes ootuspärane. Umbes nädal peale operatsiooni oli piiratud teatud toimingute tegemine nagu riidesse panek, kõrgelt kapist asjade kättesaamine, horisontaalasendist tõusmine ja magamine. Isiklikult olin töölt eemal ainult kaks nädalat, aga see sõltub muidugi ka töö iseloomust.

Samuti on mõnda aega piiratud tugeva trenni tegemine ja teatud lihasgruppidele isegi pool aastat. Keegi ei keela taastudes nautida jalutuskäike värskes õhus. Meie keha on nii imeline ja tark, et kõik toimingud saavad kompenseeritud muudmoodi.

Rõhutan veel kord, et oluline on anda oma kehale taastumiseks nii palju aega, kui vaja.

Taastumine on nii individuaalne, kehad on väga erinevad ja me ei tea kunagi ette, kas Sa saad peale operatsiooni selle särgi selga hetkega või kulub sul selleks viis minutit.

ilukirurgia
Ave on südamest tänulik ümbritsevate inimeste toetuse ja mõistmise eest. Samuti on ta tänulik iga positiivse tagasiside eest. Fotograaf Triine Tamm.

 

Sinu hobiks on jõutreening. Kuidas seadsid peale operatsiooni oma ootused ja edasised tegevused jõutreeningus?

Kuna tegelen aktiivselt jõutreeninguga, siis seadis see operatsioon teatava piirangu. Ma ei teinud trenni kaks nädalat, siis hakkasin vaikselt jälle katsetama ja esialgu ainult alakehale. Seda väga kontrollitud harjutuste ja pingutusega. Umbes pooleteise kuu möödudes lisasin oma treeningplaani ka ülakeha. Alguses oluliselt väiksemate raskustega ja tunnetades ettevaatlikult iga oma liigutust.

Mis puudutab konkreetse lihasgrupi treenimist, siis mõningad harjutused ei ole lubatud kuni kuus kuud. Iga spordi- või huvialal on muidugi oma spetsiifika, aga lihasgrupid on meil ju ikka kõik samad ning teatud piirangutega peab mõnda aega lihtsalt leppima.

 

Millised on sinu mõtted täna ja kuidas end tunned?

Tunnen end oma kehas väga-väga hästi ja julgustan kõiki naisi seda teekonda ette võtma, kui selleks on näidustus, kaua küpsenud mõte, võimalus ja muidugi iseenda soov. Mitte kellegi teise oma! Mis võiks olla veel kaunim, kui rõõmus ja enesekindel naine, kes tunneb ennast oma kehas suurepäraselt?

 

Oled samuti mõelnud rinnaoperatsioonile? 

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE