fbpx

Minna-Mai kaalus kõhuplastika operatsiooni juba mitmeid aastaid pärast sünnitust. Tubli noore emana suutis ta eelnevalt saavutada optimaalse kehakaalu, et operatsiooni tulemus oleks võimalikult täiuslik. Patsiendi ja arsti suurepärase koostöö tulemusena sai Minna-Mai täpselt selle tulemuse, mida oli lootnud.

Miks otsustasid teha operatsiooni?

Kaalusin kõhuplastika operatsiooni üsna pikalt. Juba vahetult pärast rasedust 2019. aastal, kui olin veel vägagi ülekaaluline. Võtsin 8 a tagasi ühe aastaga 23 kg juurde tänu hormoonspiraalile, mille muidugi eemaldasin ka siis aasta hiljem. Võitlesin kaaluga pikalt ning käisin regulaarselt trennis, enda meelest toitusin ka tervislikult, kuid muud eluviisid ilmselt ei toetanud kaalulangetust (stress, magamatus jne). Küll aga olin 2018. aastal rasedaks jäädes endiselt ülekaaluga hädas. 174 cm pikkuse juures oli 93 kg ikka väga palju. Pärast sünnitust oli kaal 96-100 kg piirimail. 2021. aasta jaanuaris hakkasin käima regulaarselt jalutamas – iga päev 4-8 km. Aprillis, olles seljatanud selleks ajaks raske depressiooni, otsustasin hakata ka toitumisele rohkem rõhku pöörama. Septembriks olin kaotanud -13 kg (olin siis 83 kg). Nägin kohe, et nahk jääb rippuma. Siis hakkasingi rohkem uurima kõhuplastika kohta.

 

kõhuplastika tummy tuck mommy makeover

Minna enne operatsioonikõhuplastika tummy tuck mommymakeover

Lugesin erinevatest välismaa foorumitest operatsioonikäike, lõigete erinevusi, millega mida saavutatakse jne. Liitusin ka Facebookis Eesti oma Ilukirurgia grupiga. Vaatasin sealseid pilte, lugesin postitusi. Üha enam jäi silma dr. Martin Adamsoni nimi. Teadsin ta nime, kuna olin just haiglasse tagasi tööle minemas (pärast lapsehoolduspuhkust), olen nimelt operatsiooniõde. Otsisin Health Clinicu lehe välja – lugesin blogisid, operatsioonide ja arstide kohta. Aga ei olnud julgust veel konsultatsiooniks aega panna. Novembris lõpuks otsustasin, et aitab, ma olen nii pikalt kaalunud – panen konsultatsiooniaja. Detsembris juba käisingi dr. Martin Adamsoni juures esimeses konsultatsioonis. Teadsin juba minnes, et tahan veel kaalu langetada, kuid esimeses konsultatsioonis arutasimegi mu plaane ja leppisime kokku, et sügiseks 2022 saavutan endale sobiva kaalu ning siis teeme operatsiooni. Sealt edasi treenisin juba veel suurema ja kindlama eesmärgiga – et saavutada parim vorm enne operatsiooni. Operatsiooni hommikul olin 76 kg. Olin teinud enda poolt kõik, et tulemus tuleks parim.

Kas sul oli operatsiooniga seoses hirme, mis ei osutunud tõeseks?

Mul ei olnud üldse hirme. Operatsiooni hommikul küsis arst ka, et kas olen ärevil ka – vastasin, et absoluutselt mitte, ma olin meeletult põnevil.

Operatsiooni ajaks olin osalenud dr. Adamsoniga koos ka operatsioonidel, teda assisteerinud ja teadsin, kui rahulik, tasakaalukas ning hea käega kirurg ta on. Usaldasin teda 100% ning sain Health Clinicust alati kiirelt igale küsimusele vastused. Ma arvan, et tänu sellele, et olin kaalunud lõikust, lugenud ja uurinud – see kõik kaotas tavapärase hirmu, mis inimestel tekib. Mul endal oli väga selgelt vaja teada kogu operatsioonikäik, mis tehakse ja kuidas jne. Kui olin selle selgeks saanud, ei saanudki hirme tekkida.

 

Millise mulje jättis dr Martin Adamson?

Suurepärase mulje. Juba esimesest konsultatsioonist – nii rahulik, mõistlik ja aus. Ja olles temaga koos valvetoas operatsioone teinud, teadsin ka, et ta on käeliselt suurepärane kirurg. Ma isegi ei kaalunud ühtegi teist arsti. Tema täiendkoolituste nimekiri on muljetavaldav ning üleüldine suhtlus patsiendi ja kolleegidega imeline!

 

Millised olid esimesed vahetud emotsioonid peale operatsiooni?

Põnevil. Katsusin muudkui kõhtu ning suhtlesin õdedega. Fertilitase personal oli ka suurepärane. Nii hoolivad. Dr. Martin Adamson käis mind mitu korda vaatamas ja rääkis, kuidas operatsioon läks. Tundsin end hoituna. Kui esimene sidumine tehti, siis nägin ka operatsiooni tulemust ja ma olin ning olen tänini nii õnnelik, et selle tee ette võtsin.

kõhuplastika tummy tuck kõhu bandaaž

Minna paar päeva pärast operatsiooni

Mis on oluline nipp või tähelepanek operatsioonist taastumiseks?

Ma tegelesin tegelikult operatsiooniks valmistumisega juba enne, et teha taastumine võimalikult kergeks. Liikusin palju, sõin tervislikult, ei tarbinud alkoholi ega teinud vesipiipu 3 nädalat enne oppi ning 5 nädalat pärast oppi hoidusin neist. Operatsioonipäeval hakkasin kohe jalutama, kui luba anti. Igapäevaselt liikusin palju, puhastasin hoolega ja steriilsete vahenditega enda haavu. Hoolitsesin, et haavad oleksid alati kuivad ja puhtad. Kandsin bandaaži ning jälgisin enda asendit, magasin nii kuidas tundus mugav ja kuulasin enda keha. Parim meeldetuletus vahetult pärast oppi olekski ehk see, et enne läheb hullemaks ja alles siis paremaks. Tursed tekivad üsna pea pärast oppi ja ei ole näha seda kohest tulemust, mis vahetult pärast operatsiooni. Kuid meelt ei tohi heita – jätkata tervislikke eluviise ja palju liikuda. Ja ma tarbisin ka toidulisandeid, mis soodustavad haavade paranemist ja naha elastsust.

kõhuplastika tummy tuck mommy makeover

Paari nädalaga on turse oluliselt vähenenud ja haav paranemas

kõhuplastika

Kuidas on sinu elu muutunud peale operatsiooni?

Olin juba enne operatsiooni enesekindel ning armastasin oma keha, kuid nüüd naudin liibuvaid riideid ja enda lamedat kõhtu veelgi enam. Ootan pikisilmi, et saaks tagasi naasta regulaarse trenni juurde, kuid tasapisi teen jõukohaseid harjutusi ja ei treeni veel kõhulihaseid.

 

Miks valisid Health Clinicu?

Mulle meeldis väga koduleht ning see, kui paljud inimesed kiitsid Health Clinicut. Lisaks kuna olin kindel, et soovin just dr. Martin Adamsoni juurde minna, siis polnudki küsimust, millist kliinikut valida. Sõbranna käest kuulsin esimest korda Health Clinicust. Tema käis rinnaopil ja oli samuti meeletult rahul personaliga.

kõhuplastika tummy tuck mommy makeover

6 nädalat pärast operatsiooni on tulemus juba kenasti näha

Mida ütleksid neile naistele, kes hetkel mõtlevad kõhuplastika operatsiooni peale, aga pole esimest sammu veel teinud?

See kõik on seda väärt! Kui oled saavutanud enda ideaalvormile lähedase kaalu ning ei plaani rohkem lapsi, siis pane konsultatsiooniks aeg kirja. Räägi kirurgiga enda murekohad läbi ning kuula arsti soovitusi! Loe ise palju juurde ja vii end kurssi, mis ees ootab. Sest see tulemus on lihtsalt nii super ja tohutu enesekindluse tõus garanteeritud!

 

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE