fbpx
Elena näo ringlõikus

Elena räägib meile antud intervjuus, miks ta otsustas näo ringlõikuse operatsiooni Health Clinicus ette võtta.

Saame teada, kui pikalt kulges operatsioonist taastumine, millega tuleks arvestada operatsioonijärgselt ning  kuidas ta end täna peeglisse vaadates tunneb.

Loe lisaks näo ringlõikuse ja selle kohta ringlevate müütide kohta.

 

 

LOE LISAKS

 

 

Oled 60-aastane? Mis on ajaga näos muutunud?

Mõnda aega tagasi, täpsemalt 55 aastaselt hakkasid mul ilmnema tugevamad vananemise ilmingud. Tõsisem näo vajumine, eriti  silmalaugude ja kulmude muutumine oli näha juba 59-aastaselt. Kuna minu kehakaal ei ole suur, siis on ka kortsusid rohkem näha.

 

Kuidas sündis otsus teha näo ringlõikus?

Esimene mõte selles suunas hakkas liikuma juba aasta varem. 2 kuud enne operatsiooni toimunud konsultatsioonil Dr. Siim Simmoga lootsin saada oma mõttele kinnitust ja selle ma ka sain. Hirm oli muidugi ka – selle näoga tuleb ju tulevikus edasi elada!

 

Millised vastused andis konsultatsioon?

Kirurgi vastus oli toetav. Meil oli kohe hea klapp ja usaldus, sest olen Dr Simmo juures varem operatsioonil käinud. Tema vastused on alati ausad – ta ei ilusta ega hirmuta. Eesmärk oli anda näole nooruslikum välimus nii, et nägu ei muutuks võõraks.

 

Näo ringlõikus

Elena päev enne operatsiooni

 

Millistest protseduuridest operatsioon koosnes?

Operatsiooni käigus tehti kulmude tõstmine, ülalaugude opereerimine, alalaugude operatsioon koos põskede tõstmisega, näo ringlõikus, kaela pingutus, ülahuule tõstmine. Täiendavalt süstiti operatsiooni käigus ka botuliintoksiini. Kogu protsess kestis ca 6 tundi, mille järgselt viibisin ka kaks päeva haiglas kirurgi ja õdede järelvalve all.

Kuidas valmistusid operatsiooniks?

Tegin vereanalüüsid, südamefilmi ja koroonatesti. Kõik näitajad olid korras. Alkoholi ja sigarette, mida enne operatsiooni tuleks kindlasti vältida, ma nii ehk naa ei tarbi.

 

Millega tuleks arvestada sellise operatsiooni järgselt?

 

Tuleks lihtsalt aega varuda. Alguses on välistatud nii füüsiline kui ka vaimne pingutus, ka arvutiga töötamisest tuleks võtta väike paus. Minu üks suurimaid üllatusi tegelikult oli väga kiire paranemine. Ma ise varusin taastumiseks isegi rohkem aega ning sain tavaellu naasmisega alustada oodatust varem. Kuna ma ise elan Tallinnast kaugel, saatsin kirurgile jooksvalt pilte paranemisest ja kokku vaid 3 korda tuli käia Tallinnas n-ö nägu näitamas. 

Milline oli paranemise protsess?

Operatsioonile järgnenud päeval sain tõusta istukile, kuid üldiselt valdas mind tugev nõrkus. Peale kaht ööd haiglas sain probleemideta koju. Peegelpilt polnud just kiita, kuid teadsin, et tuleb olla kannatlik. Paranemine toimus silmnähtavalt ja iga päevaga. Esialgne vaatepilt oli lõpptulemusest ikka kordades erinev. Alguses olin küll täiesti võõra näoga, kuid ajapikku tuli mu oma nägu 100% tagasi, nooruslikumana! Vanadus ja näo vajumine olid justkui pühitud.

Operatsiooni järgsel nädalal vaatasin veidi telerit ja püüdsin vältida arvutiga töötamist, sest silmi ei lubatud koormata. Omajagu segasid väljavaadet ka silmade ümbruses olevad plaastrid. Proovisin siiski liikuda ja käisin ka paar korda väljas jalutamas. Kasutasin spetsiaalset toetavat mütsi, magada sain ainult selili. Kindlasti soovitan tööd vähemalt kolm nädalat kodukontorist teha. 

4 päeva peale operatsiooni pesin ära pea – oo mis super tunne! Juustesse oli jäänud vere jääke, samuti tundsin, et näonahk ja kael kisuvad. Silmad väsisid väga ruttu.

Juba nädal peale operatsiooni eemaldati kliinikus silmaplaastrid. Arst oli paranemise märkidega rahul ja mina õnnelik, et saan jälle normaalselt näha. Kaelal ilutsesid korralikud sinikad ja nägu oli paistes.

 

Näo ringlõikus

Elena taastumine nädal peale operatsiooni

Näo ringlõikus2 nädalat peale operatsiooni eemaldatakse kliinikus õmblused.

 

Kui kaua võttis paranemine kokku aega?

Kogu paranemise vältel ei jäänud kordagi koeraga väljas käimata. Peale esimest kuud sain juba minna igale poole ja hakkasin unustama, et olen üldse operatsioonil käinud. Peeglisse vaadata meeldis väga. 

 

Elena näo ringlõikuse operatsioonist: "Kiire paranemine üllatas mind ennastki!" 1

25 päeva peale operatsiooni.

“Esimene meigiga pilt ja olen üliõnnelik. Silmad ja silmaalused on veel veidi turses”.

 

Operatsioonist on möödas neli kuud. Mis on sinu elus tänaseks kõige enam muutunud?

Ma tahtsin ülekõige hommikul ärgates vaadata peeglisse ja tunda rõõmu sellest, mis sealt mulle vastu vaatab. Nüüd see nii ongi! Teatud vanuses tasub endale see õnnetunne kinkida! See otsus on mulle väga palju rõõmu teinud. 

 

Miks valisid Health Clinicu?

Mul oli varasem positiivne kogemus nii kirurgi kui kogu personaliga. Asjad toimivad nii, nagu lubatakse ja inimesi saab usaldada. Pikaajaline kogemus selles valdkonnas ja tipparstid räägivad enda eest. Asun Tallinnast kaugel ja suur osa suhtlusest toimus distantsilt ilma probleemideta.

 

Näo ringlõikusElena enne ja pärast operatsiooni

 

Mida soovitad teistele, kes sama protseduuri kaaluvad?

Usaldage parimaid! Ja tuleb lihtsalt julgeda asju teha. 

 

Elena lõikust kommenteerib plastikakirurg dr Siim Simmo

Elena tuli sooviga oma näos midagi muuta. Reeglina tullaksegi sooviga teha natukene, mitte liiga palju. Ei soovita radikaalseid muutusi, kuna kollane meedia on ju hirmutavaid pilte täis. 

Ütlesin kohe, et „natukese“ tegemine ei anna reeglina mingit tulemust. Kui näo lõikusele tulla, siis tuleb teha palju, et tulemus tekiks. 

Elenaga oli selles mõttes lihtne, et ta usaldas ja jättis  mulle vabad käed. Tehtud sain nö täiskomplekt- kulmude tõstmine, üla- ja alalaud, põskede tõstmine ehk näo keskosa tõstmine, näo ringlõikus, kaela pingutus ja ülahuule tõstmine. See kõik kõlab väga palju, aga kui midagi sellest jätta tegemata, siis on pigem sama tulemus, nagu  teeks majas remonti lihtsalt seinte värvimisega, aga alustalad jätaks parandamata. Poolikud lahendused mulle ei meeldi!

 

BRONEERI AEG KONSULTATSIOONILE